Finance in kripto valute

Odgovarjajo: Janez Tomc, mag., dipl. ekon. • Primož Cimerman, www.Atrix.io

Kriptovalute

Default avatar
sam odgovorim je napisal/a:
Kdo plača davek 25% in to vsakič, ko si nakažeš na svoj trr, čeprav vložiš torej nakažeš iz svojega trr za nakup, se ti povratno nakazilo šteje kot dohodek in je obdavčen in to vsakič, ko narediš transakcijo.
Default avatar
samo vprašam je napisal/a:
+ provizija pri nakupu in prodaji.
Default avatar
To pač ni res.
Default avatar
niti jaz je napisal/a:
Vsaka transakcija denarja od donosa kapitala je obdavčena, ti se pa še naprej tolaži, ko bo kazen višja od glavnice in donosa se spomni kaj si napisala.
Tudi račun v tujini ti ne pomaga, včerajšnja večerna poročila so bila kar podrobna, 150 držav je slovenskemu FURS-u dalo podatke o računih slovenčkov v tujini oz. teh državah.
Default avatar
tudi to ni res ☺
FURSa kriptovalute ne zanimajo.
Konec koncev je en BTC en BTC - neglede po koliko si ga kupil in po koliko prodal.
btw: po tvoji logiki bi moral FURS denar vračati, če si prodal ceneje kot kupil ☺
Default avatar
Pač ni res. Upokojil sem se iz kripta, pa mi pametuješ.
Default avatar
Trgovanje z valutami ni obdavčeno, plačaš le provizije na menjalnicah (cca 0.25 %).

https://mladipodjetnik.si/novice-in-dog ... tovalutami
Default avatar
ena monklja je napisal/a:
Pozdravljena, mi zaupaš koliko imaš izkušenj s trgovanjem s kriptovalutami? Sam se namreč zanimam, da bi vložil, vendar bi rad spoznal nekoga, ki bi mi vse tole razložil, preden se v kaj spustim.
Default avatar
zate monklja je napisal/a:
Te moram razočarati, sem relativno nova v tem ... tako da niti ne vem kaj naj ti svetujem.
za začetek si lahko prebereš osnove: https://wallstreet.si/kriptovalute/
Potem imaš pa par slovenskih forumov (nočem tukaj pisati katere, ker je bil enkrat komentar da ga bodo potem monovci uničili hehe :)), priporočam ti da se na Facebooku včlaniš v skupino kriptovalute, tam boš sigurno ogromno izvedel.
Default avatar
niti jaz je napisal/a:
Mladi upokojeni milijonar, ki dežura na monu in prepričuje ostale v svoj prav, a socialko si že zapravil, da sedaj visiš tukaj gor, pri takem denarju bi bil jst že na karibih.
Default avatar
Naložila bi 500€ v kakšno menjalnico.
Katero mi priporočate?
V katere kriptovalute se sedaj najbolj splača vlagat? Bi pa raje teh 500€ razdelila vsaj na 3 različne, na katere?
Default avatar
Tudi jaz bi je napisal/a:
To je zelo nehvaležno vprašanje ... Coinov je več kot 1000. Za začetek si v miru preberi osnove, saj sem v zgornjem postu dala par linkov.
Default avatar
ena monklja je napisal/a:
Sem vidla. Na kateri strani pa si se ti registrirala oziroma odprla račun?
Default avatar
hahahahahahaha je napisal/a:
Zaradi take mentalitete, pa s tebe nikoli nič ne bo. Sam sem že bil letos na morju. Na Hrvaškem. Zapravil sem pa celih 400 EUR. Rabiš screenshot denarnice s 600.000 NEO?
Default avatar
niti jaz je napisal/a:
dej povej kje trguješ z NEOm, tudi za Monero me zanima, če kdo ve. Vem da lahko Monero rudarim, ampak kje lahko trgujem?
Default avatar
ne vem, a če tebi partner, oče, mama ... kdorkoli pač, nekaj nakaže na trr nekaj €, od tega plačaš davek?
jaz ne.
obstaja pa še kriptokartica, kjer pa nikoli nihče ne more ugotovit koliko služiš ter kje in koliko zapraviš. To je pač odgovor na požrešne kapitalistične židovske banke in z leti bo tega vedno več in več in samoumevno.
Default avatar
Bittrex mi je zadnje čase daleč najbolj pri srcu. Ne vem pa, če podpira denarna nakazila ter izplačila, tako, da boš verjetno moral nanj poslati BTC ali pa kako drugo valuto, ki jo podpirata obe borzi (Bittrex in ta, na kateri trguješ sedaj)
Default avatar
Ne razumem pa logike, da te XMR zanima zdaj, po skoku +60%
Default avatar
niti jaz je napisal/a:
mene vse skos zanima, zakaj me nebi?
a misliš da ne bo nič več raslo al kako? trenutna vrednost XMR je 82usd, kar je tretina Etra. Namen imam še vlagat, itak bo vse raslo. XMR bo pa v naslednjih dneh padel, kot vedno.
Default avatar
Oprosti, sem mislil, da razmišljaš, da bi zdaj kupil.
Mislim, da bo XMR izgubil precej ob naslednjem updatu ETH, saj bo menda omogočal ¨nevidne¨ transakcije, anonimnost pa je glavni feature XMR.

Me pa sploh ne skrbi zate, ob stavku ¨odgovor na požrešne kapitalistične židovske banke¨ sem takoj vedel, da si v stvari iz pravih razlogov in na poti do uspeha! Drži se principov in denar bo sledil.

Moderatorji

Janez Tomc , mag., dipl. ekon.
Janez Tomc
Primož Cimerman , www.Atrix.io
Primož