Prehrana in kulinarika

Recept za regratov med?

Default avatar
Rada bi naredila regratov med. Žal sem izgubila recept, zato prosim, da mi pomagate z vašim.Hvala. Uršula
Default avatar
tako napisan recept je prinesel nekoč sin iz gospodinjskega krožka:
REGRADOV MED
300 cvetov (brez peclov
2 litra in pol vode
2 limoni, ko jih damo jih prerezamo
nato, ko prevre odcedimo maso, dodajmo 2 in 1/2 kilogramo sladkorja in kuhamo 2 in 1/2 do 3 ure . Med natocmo v ogrete kozarce in jih zapremo.

Ta recept, napisan z zeleno barvico, hranim za spomin. Nikoli ga nismo preizkusili. Je pa moj najljubši recept.
Default avatar
Recept za regradov med je v knjigi Zdravila iz božje lekarne od Marije Treben.
Med pri kuhanju ne sme vreti, ampak se kuha tik pod vreliščem, da izpari voda.
Jaz sem ga delala večkrat. Je zelo dober.
Če nimaš te knjige ti lahko recept prepišem, ampak jutri, ker imam knjigo doma.
Default avatar
naj mi prosim nekdo odgovori:

kaj še ostane od teh cvetov potem, ko se toliko časa kuhajo?? koliko se v treh urah pokuri elektrike? zakaj (če sploh) je tak med boljši od čebeljega?
Default avatar
hvala obema, vam in sinu. Midva s sinom ga bova z veseljem preskusila.
Uršula
Default avatar
Takole je:
vsak med (kostanjev, lipov, smrekin, trpotčev, regratov,...) ima svoje lastnosti in zato vsak posebej primeren za lajšanje zdravstvenih težav ali za izboljšanje imunskega sistema.
Tako je tudi z regratovim.
Uršula
Default avatar
Včeraj je bil v Jani, kot nalašč objavljen recept za regratov med.
Takole gre:

Liter svežih regratovih cvetov zalijemo z litrom vode in segrevamo do vretja. Nato lonec odstavimo, pokrijemo in pustimo čez noč. Zjutraj precedimo in cvetove dobro iztisnemo. Dodamo kilogram sladkorja in na najmanjšem ognju kuhamo tako dolgo, da tekočina povre do polovice. Takrat je med primerno gost, zlijemo ga v kozarce in dobro zapremo. Jemljemo ga za dobro presnovo in čisto kri, predvsem pa je zelo okusen in čisto zares spominja na med.

Lep pozdrav!
Default avatar
Bravo Resna; za tak nič-zdravilen med sploh ni treba dodati regratovih cvetov, dovolj je voda in sladkor.
Default avatar
Sister, se strinjam, med je med, cukr je pa cukr!
Default avatar
Nekateri na tem forumu pa res živijo zdravo,izogibajo se sladkorja kot hudič križa,predvidevam pa,da ravno taki pojedo na tone paštet ,pic in vse to pridno zalivajo z COLO ,pa še to z cenejšo-varijanta mercator cola. Pa ozrite se vase,presenečeni boste.
Pa brez zamere!
Default avatar
no, če zaužijemo žličko tega medu na dan, nam tudi tisti sladkor ne bo nevem kaj škodil. bolje pa sladkor kakor natren. mimgrede pa mercator cola vsaj ne vsebuje aspartama :P
Default avatar
Regradov med so delale že naše babice ali prababice in nekaj drži-je dober in tudi zdrav;-)
Default avatar
resna je napisal/a:
Uršula je napisal/a:
S tem se zelo strinjam. Se pa strinjam tudi z razmišljanjem resne. Kaj ostane koristnega, če cvetove prekuhavamo? Žal nič.

Cvetke se pobere nekje, kjer je narava še neokrnjena, v kozarec se zložijo cvetki, sladkor, cvetki itn. v razmerju 1:1 in to postavimo na sonce. Ko je sladkor povsem stopljen je med pripravljen. Le na tak način ohranimo tisto kar nam regradovi cvetovi nudijo koristnega. Prekuhavamo pa marmelade recimo, ki jih delamo zato, ker so dobre in ne zato, ker so zdrave.
Default avatar
Jaz ko kuham regradov med oz. bolj pravilno sirup, namesto ikg sladkorja dam 1 kg želirnega sladkorja, tako da se res dovolj zgosti.