Avtomobilizem

Odgovarjajo:

avto na plin

Default avatar
Zadnje čase veliko berem o predelavi avta na plin,povsod obljubljajo vse naj naj,seveda razen začetne investicije.Kako pa se to obnese v praksi tistim ki že imate avto na plin.
Default avatar
v kombiju ga imam več kot 2 leti in do sedaj ni bilo z njim nobenih večjih problemov. je pa seveda važno od katerega proizvajalca je .ponuja se jih veliko tako da je stvar odvisna tudi od izbire in avta .je pa zadeva ekonomična.
Default avatar
Tudi jaz se zanimam za predelavo svojega avta na plin.In me zanima če kdo že predelal avto na plin na Hrvaškem,ker sem se malo pozanimal o ceni predelave in je pri nas pri Plineksu 1350eur na Hrvaškem pa isti sistem dobiš za 1100eur.Zanima me kako je potem naprej če se odločim za predelavo na Hrvaškem,kaj vse rabim,kje naredim atest,homologacijo...?
Default avatar
Tudi jaz se zanimam za predelavo svojega avta na plin.In me zanima če kdo že predelal avto na plin na Hrvaškem,ker sem se malo pozanimal o ceni predelave in je pri nas pri Plineksu 1350eur na Hrvaškem pa isti sistem dobiš za 1100eur.Zanima me kako je potem naprej če se odločim za predelavo na Hrvaškem,kaj vse rabim,kje naredim atest,homologacijo...?
Default avatar
v redu, 200e je pač 200€.samo da ne bo potem panike, ker ne bo garancije, pa kaj bo puščal, ali eksplodiral..
Default avatar
nevem jaz sem se pozanimal v Nedelišču in pri enem v Puščinah to je vse blizu Čakovca,njeva že vgrajujeta plin že nekje 7-8 let in mislim da potem morata imeti izkušnje.Glede garancije pa mi je povedal da je normalno kot pri njihovih državljanov,in da lahko hodim k njim na servise kateri so tudi malo cnejši kot pri nas.Samo mene zanima kako je z homologacijo,z atestom,ker to pa moram narediti pri nas,samo nevem kje.ČE JE KDO SLUČAJNO DAL SVOJ AVTO PREDELAT NA PLIN NA HRVAŠKEM NAJ MI PROSIM NAPIŠE POSTOPEK KAJ VSE MORAM NAREDITI PO PREDELAVI.
Default avatar
nevem jaz sem se pozanimal v Nedelišču in pri enem v Puščinah to je vse blizu Čakovca,njeva že vgrajujeta plin že nekje 7-8 let in mislim da potem morata imeti izkušnje.Glede garancije pa mi je povedal da je normalno kot pri njihovih državljanov,in da lahko hodim k njim na servise kateri so tudi malo cnejši kot pri nas.Samo mene zanima kako je z homologacijo,z atestom,ker to pa moram narediti pri nas,samo nevem kje.ČE JE KDO SLUČAJNO DAL SVOJ AVTO PREDELAT NA PLIN NA HRVAŠKEM NAJ MI PROSIM NAPIŠE POSTOPEK KAJ VSE MORAM NAREDITI PO PREDELAVI.
Default avatar
"frčo" saj lahko samo enkrat pritisneš tipko oddaj.

lp
Default avatar
Glede na to, koliko je plinskih polnilnic v Sloveniji in kje ste doma, pomislite, če se vam splača. Da se ne bi slučajno vozili predaleč na pumpo :(

Ja, sem razmišljala tudi jaz, a ko sem ugotovila, da imam do najbližje več kot 50 km, me je minilo.
http://www.avto-plin.si/avtonaplin/plinske_crpalke.html
Default avatar
Ne pri meni ni tega problema ker živim v Čakovcu in imam črpalk na vsakih 5km.Samo zanima me kako je z papirami,če mi bojo priznali v Sloveniji ko bom šel delat homologacijo ker vozim avto z SLO tablicami.In zanima me kakšen je protokol glede papirjev?
Default avatar
Jaz sem svoj avto predelal v Srbiji. Za vgradnjo v Renault Clio 1,2 letnik 2000 sem plačal 970 EUR. Ko sem se vrnil v Slovenijo je sistem ni več dober deloval, zato sem se odpravil še enkrat dol. Potem so mi napako odpravili, sedaj zadeva dela, vendar nisem mogel narediti homologacije in nato tudi ne tehničnega. Sistem sem demontiral in si dal ponovno vgraditi Slovenskega.

Če povzamen:
970 EUR sistem
500 EUR pot 2x v Srbijo

= 1470 EUR, če ne računam mojega časa in vseh sitnosti, ki sem jih imel na homologaciji ter tehničnem.

V Sloveniji sem za sistem plačal 1350 EUR, dobil vso dukomentacijo in zadeva laufa. 1470 EUR pa je bila zame KAZEN, ker sem nekaj po svoje imitiral.
Default avatar
Noben ne piše za koliko ste zmanjšali vrednost avtomobila oziroma ga spustili v nižji/manjši razred, zaradi dosti manjšega in neuporabnega prtljažnega prostora?
Default avatar
Kolikšna pa je dejanska poraba? Če recimo narediš z 60 eur-i 95bencina 800 kilometrov, koliko kilometrov bi naredil z plinom v isti vrednosti?
Default avatar
[quote kolesar1]Noben ne piše za koliko ste zmanjšali vrednost avtomobila oziroma ga spustili v nižji/manjši razred, zaradi dosti manjšega in neuporabnega prtljažnega prostora?[/quote]

Rezervoar pri manjših avtih pride tam, kjer je rezervno kolo.
Default avatar
[quote drecos]Kolikšna pa je dejanska poraba? Če recimo narediš z 60 eur-i 95bencina 800 kilometrov, koliko kilometrov bi naredil z plinom v isti vrednosti?[/quote]

Cirka dvakrat toliko. V glavnem, vožnja s plinom je tako od oka še enkrat cenejša, ker je poraba okvirno enaka kot pri bencinu.
Default avatar
lahko tole pojasniš s konkretnimi podatki? torej, koliko plačaš za poln rezervoar in koliko prevoziš z njim?Če se da,še v različnih režimih vožnje-mesto, AC
Default avatar
A se da rezervar napolnit tudi doma z BUTAN plinom ( oranžna jeklenka ) z kakšnim posebnim nastavkom?
Default avatar
[quote borg]lahko tole pojasniš s konkretnimi podatki? torej, koliko plačaš za poln rezervoar in koliko prevoziš z njim?Če se da,še v različnih režimih vožnje-mesto, AC[/quote]

http://forumslo.toyotaadria.com/viewtop ... a2fa25d030

Če greš na google in vneseš avtoplin, boš dobil še druge zadetke, v glavnem od ponudnikov. No, tudi na forumu je odgovarjal eden od ponudnikov predelave na plin.
Poraba plina je cirka enaka kot bencina, le da je plin cenejši. Za toliko, kot je plin cenejši, se ti pač zmanjšajo stroški goriva. Kar enostavna računica.
Default avatar
@potonika-tole s porabo me muči.. kot berem drugje, je poraba kar pecej višja.Je pa baje precej odvisno od vrste oz."modernosti" motorja, pa tudi od načina vožnje.
Prav zato me zanimajo konkretne izkušnje, ne samo teorija.

sicer pa- glede na izkušnje, večina piscev na MON-u bolj kibicira kot ne. In se hudo izogiba konkretnemu pisanju.
No ja, tudi to je informacija,ne?
Default avatar
Na forumu se je oglasila tudi voznica corolle, novejšega letnika, ki je dala avto predelat na plin. Lahko poskusiš pobarati njo.
Sama poznam lastnike starega voyagerja, ki brez plina takega avta sploh ne bi hoteli imeti in so navdušeni nad plinom. Stroški za gorivo so pri njih dejansko bistveni nižji, nismo sicer govorili o procentih, so pa navdušeni. Predelati so dali na Hrvaškem.
Jaz se za predelavo nisem odločila, ker naredim premalo km in bi se mi obrestovalo šele po parih letih, takrat pa vprašanje, kaj bo z mojo priletno toyotico. Drug pomislek je, da se mojemu avtu zelo pozna, če je naložen - zdaj pa prištej še en rezervoar oz. odraslo osebo... :) pa zviz čez Gorjance s prižgano klimo, no, že primorska avtocesta zna biti napor.

Moderatorji