Finance in kripto valute

Odgovarjajo: Janez Tomc, mag., dipl. ekon. • Primož Cimerman, www.Atrix.io

Kriptovalute

Default avatar
Nicehash je napisal/a:
S pomembno razliko, da je Bitstamp vso izgubo uporabnikom pokril.
Default avatar
natega preverjeno potrebno jih je prijaviti policiji, cim več prijav
Default avatar
A ima kdo izkušnje s etorom? Sedaj vadim na demo računu...
Ko bom šla na pravi račun, me zanima predvsem tale "reverage". Vem, da je to neke vrste posojilo oz. kredit. Zanima me, če gre moja naložba v minus npr. da vložim 1000€ s leverage X2 je to 2000€ s katerim poslujem. In kaj če gre naložba v minus-kaj je potem s Stoploss? Ali mi "trgajo" potem s računa? Iz kje? Iz računa na etorotu ali kar iz mojega tekočega TRR-ja?
Default avatar
megij je napisal/a:
Vloži, ampak z zavedanjem, da ne boš dejansko imela kriptovalut, ampak denarno protivrednost.
Z zapletenimi stvarmi, ki jih ne razumeš, se jaz ne bi igrala.
Default avatar
Sam nimam izkušenj z e-toro. Pomembno je vedeti, če želite dnevno trgovati in ali vas zanima še kaj drugega kot kripto valute? V osnovi je to platforma za forex trgovanje, trguje se tudi z kripto valutam in vrednostnimi papirji. Če vas zanima v smislu "varčevanja", zakaj ne bi kripto valute kupili direktno in ne preko posrednika, ki mu plačujete provizijo? Pomemben je tudi davčni vidik. FURS lahko to smatra, kot izvedeni finančni instrument, ki pa je obdavčen.

Stojim vam ob strani.
Janez Tomc, mag.

[email protected]
Default avatar
Ne da se več prijavit, vložen denar adijo...kot kaže, ne odgovarjajo, stran preusmerja v kar nek angleški kriptomat. So kriptovalute spet nateg nekih??? Je kdo kaj dobil ali le ČAKA?
Default avatar
Imam ethbear in je šlo v enem dnevu 53% gor. :))) Sem prodala ravno prav, zdaj pada. Zaenkrat sploh izgub nimam, vmes imela in dobila vse nazaj.

Moderatorji

Janez Tomc , mag., dipl. ekon.
Janez Tomc
Primož Cimerman , www.Atrix.io
Primož