Kam in kako na počitnice

Odgovarjajo: Potovanja.Over.Net

pot ob žici ja, grobišča ne

Default avatar
Ne razumem zakaj se vleče na plan vedno znova, 70 let po vojni, te stare teme. Kakšna pot ob žici? Spada v isto kategorijo, kot iskanje in urejanje starih grobišč. Pojdimo raje naprej.
Default avatar
seveda- pot ob žici je komunistična golazen promovirala samo za to, da bi dobila nazaj oblast in še vedno to dela.
urejanje povojnih grobišč- še dolgo ne bo, ker komunistički ognojki živijo v letu 1960.
adijo !!!!!!!!!
Default avatar
Zanimivo kako so germanski narodi hitro po 1945 pospravili pod streho to bolečo temo in se obrnili v prihodnost z razvojem.

Pri balkancih pa se vedno vleče ta tematika, čeprav vas niti v fotrovem jajcu takrat ni bilo. Prebolite že enkrat zadeve ki se tičejo vaših dedkov.
Default avatar
josip RITO je napisal/a:
Do kdaj nas mislite idiotizirati s temi kostmi? Boste uspeli pozabiti tja do leta 2100?
Default avatar
Nemci so prepovedali vse kar je povezano z nacizmom, pri nas pa domobranci še kar hodijo po SLO.
Default avatar
Tole romanje "ob žici" je slavljenje dejstva, da je 9. maj 1945 fašist Jože Borštnar še dodatno zategnil obroč okoli "osvobojene" Ljubljane in pri tem je ostalo najmanj 17 dni.

Z vsemi temi dejstvi nimajo nič opraviti ne Janša, ne Leljak, ne Omerza, ne "Argentinci", ne... vse to je kot beli dan razvidno iz pravovernega materiala v arhivih, Muzeju za zgoovino delavskega gibanja, Muzeju ljudske revolucije...

[ur=http://sistory.si/publikacije/prenos/?t ... Y:ID:1555l]Vir[/url], str. 55 - 57
Default avatar
Še enkrat vir:

Vir, str. 55 - 57
Default avatar
Mushrooms je napisal/a:
V grobiščih niso končali samo domobranci.
Default avatar
Speljite se eni in drugi je napisal/a:

Takoj, koi boste komunisti nehali s "tekovinami revolucije", bomo tudi mi nehali s kostmi.
Tako da - odloči se sama, zakaj zagovarjaš "pohode ob žici", "lažgoše", ....
Default avatar
Ko vidim, kakšne probleme imate s polpreteklo zgodovino, ki vam kar ne da miru, sem vesela da nisem slovenka.
Default avatar
Nikoli ne grem ob žici, obiščem pa vse grobove mojih prednikov, ki so padli kot partizani!
Default avatar
spelji se najprej ti je napisal/a:
Ker takile kreteni kot si ti, netite sovraštvo in to neprestano? Res se sprašujem, kje imate pamet? So vam starši povedali kaj so med vojno delali, pa prve povojne dni! So bili za svobodo ali za suženjstvo pod okupatorjem? So vam povedali, koliko sosedov so izdali okupatorju, koliko jih je zaradi njihove izdaje umrlo? So vam? In kljub temu jih še vedno zagovarjete? Mene bi bilo sram!!!
Default avatar
zadevo lahko tudi drugače obrneš....so vam predniki partizani in komunisti povedali, koliko so jih likvidirali, pa niso niti vedelil zakaj? koliko so jih prišli ponoči iskat, ker so se jim zamerili zaradi kake neumnosti? koliko pepc so prišli iskat, ker je sosedov franci videl, da je mlado pepco ustavil nemški vojak in jo ogovoril in ker je bil sam ljubosumen jo je ovadil pravovernim?

veš kolliko je takih tudi nedolžnih zodb na eni in drugi strani? ti pa konstantno tumbaš o eni , sveti in edini resnici iz jugoslovanskega osnovnošolskega učbenika zgodovine iz leta 1975. grown up, read and learn.
Default avatar
mehanik1 je napisal/a:
lahko dodaš še vse streljane talce, ker so ga partizani srali, navkljub zagroženim represijam.
Default avatar
o talcih ne bom, ker v bistvu podpiram upor proti okupatorju, ne podpiram pa komunizma in prevzema upora s strani partije.
pisal sem primere, ki so se zgodili mojem kraju in za katere vem, kdo je bil žrtev, zakaj je bil žrtev in tudi kdo je storilec oz. storilci. popolnoma nedolžne žrtve komunističnega nasilja.
Bele garde, domobrancev in ostalega pa pri nas ni bilo. Za izdajalce pa je prav, da so končali, kjer so....tisti z ene in z druge strani....zame so vsi izdajalci enaki izmečki.
Default avatar
zakaj taka dvoličnost je napisal/a:
Hja... meni in mislim da celi moji druščini ta pot in pohod predstavljata predvsem športni dan, druženje, ipd - ob nekem zgodovinskem dejstvu, ki se mi zdi čisto nevtralno glede politične delitve.

Glede pogledov v preteklost in politike se pa zelo strinjam z mehanikom1.
Default avatar
Rok-1 je napisal/a:
Zakaj torej ne greste, 2.2., 7.3., 15.4., 28.5. ali celo 13.10.? Šport je šport. Zakaj ta pofejkan datum?
Default avatar
Sam zato,da tebe bed... k jezimo! Sam zato! Ker si v uber pomemben, sam seb všeč, pa v resnici en navaden impotentnež, ki nima niti toliko v glavi, da bi vedel, kaj in zakaj se vse skupaj dogaja. Kaj pa ta stari, kjer so bli med vojno? Na ta beli strani, a ne! Mrššššššš!
Default avatar
pofejkan datum je napisal/a:
Ja, med vojno sem bila pa jaz stara glih minus 40 let.:)))))) Pr tabelih, jasno:))))))) Joj, kolk si obremenjen...
Zgodovino pa res kr dobro obvladam in ene datume imam tudi razjasnjene, ki jih ti nisi preverjal od osnovke dalje, kajne?
Impotentna pa tudi nisem. Falu kolkr si dolg in šrok.
Default avatar
Saj gremo, večkrat v letu - pač ko se kdo spomni in predlaga.
Ta datum pa... nas v resnici ne zanima; za nas je le datum, ko je na tej trasi več organiziranih aktivnosti oz. skupin.

Moderatorji

Potovanja.Over.Net
Potovanja.Over.Net