Kam in kako na počitnice

Odgovarjajo: Potovanja.Over.Net

A je kampiranje res tako grozno?

Default avatar
V spodnji temi berem kako je kampiranje obupno pa me zanima ali je to res. Še nisem bila ampak eni pa ne morejo prehvalit.
Default avatar
spodaj berem je napisal/a:
Odvisno kaj si, kako si, kako si prilagodljiv.... Od keša ni veliko odvisno, ker tudi to nekaj stane!

JAZ imam šotor in ga postavim ob NAŠI obali in me živ bog ne najde. Zastonj! Pa ne dam niti centa za šotorček, kaj šele 30€/dan. Da sem cel dan v vodi, na plaži.. zvečer na pomolu...
Če greš pa s familijo (če ste bolj fini) pa vedno pazi, da postaviš šotor v senco. Probaj takoj vzpostavit kontakt s sosedi. Da 'pazite' že s svojo prisotnostjo en na drugega.

Ker kradejo ko srake! Kopalke s štrikov, brisače... Tako je jasno, da tudi v šotoru nimaš NIČ!!
NIČ vrednega! Samo za spanje, par cunj in škatlo hrane. !!
Default avatar
Pa doživeli smo tudi to, da so ukradli komplet šotor.

Mi pridemo v kamp., na recepciji DOBRODOŠLI, PLAČAJ zdaj pa "išči in se razkomoti" ......najdemo plac, se razpakiramo.
Čez ene dve uri prideta dve Švedinji - kje je njun šotor? Naj bi bil tu, kjer smo bili mi.

Ni! Nikomur nič jasno, policija..... ukradli. Si predstavljaš kako si v riti?
Default avatar
Kampiram praktično od rojstva. Dali smo čez že vse, od manjših do večjih šotorov, zdaj imamo prikolico. Nikoli še nisem doživela kraje, v vseh teh letih sem morda trikrat slišala, da so po kampu kradli.
Meni osebno se zdi prednost kampiranja v tem, da si ves čas zunaj, da ni štrapaca za na plažo, prikolico imamo vedno blizu plaže. Stik s sosedi ni nujen, ker pa hodimo že več let v isti kamp, ljudi praktično poznamo. Posodo nam ni težko hodit pomivat, to zdaj naredita otroka, ko sta večja. Štedilnik imam na dve kuhalni plošči, je dovolj. Stranišča in tuši so čisti.
Lej, stvar navade. Enim je pa hotel zakon, kamor jaz ne bi šla. Poskusi, pa boš videla. Ne vem, zakaj bi nam morale biti všeč enake stvari.
In še to - hodimo v nudistični kamp in tudi tega ne zamenjam nikoli več.
Default avatar
Poceni varianta dopusta za tiste, ki si hotela ali apartmajev ne morejo privoščiti. Sicer pa avtorica sprehodi se kdaj čez kakšen kamp, pa boš videla kakšni ljudje so tam. Recimo čez kamp v Ankaranu itd.
Default avatar
Poceni je je napisal/a:
Ena, ki misli, da je kampiranje poceni dopust za tiste, ki si ne morejo privoščiti apartmaja ali hotela.

Tole je pa danes šala dnevaSlika
Default avatar
Poceni je je napisal/a:
No, to je Eden od mitov' ki nikakor ne drži.

Ja, sprehodi se čez kakšen kamp, vidiš prikolice in avtodome ki so vredni več kot marsikatera hiša v slo., tko da o finančnem stanju kampistov glih ne bi :-)

Tudi šotoristom se vidi, da niso ravno najnižji sloj, že po avtomobilih, pa še po marsičem.

Mi tudi kampiramo že celo življenje, ne menjam za nobeno drugo varjanto.
Jesenske in zimske počitnice preživljamo drugače, prepotovali smo že pol sveta, ampak poleti pa najbolj sede kamp in odklop od vsega.

Kampiranje ni nujno poceni, ni pa najdražji način, vse je odvisno od lokacije in infrastrukture v kampu.
Default avatar
Kampiranje ze dolgo ni vec poceni, je pa fajn, vsaj meni. Pa se za tisto zgoraj, sotorjenje na crno ni dovoljeno.
Default avatar
odvisno je napisal/a:

A je to res izvedljivo?
Če kje v goščavi ti nisem folž, drugače pa.
Žal nimam toliko €, da bi si lahko privoščila kampiranje za 30€ na dan.
Eni se pa res znajdete in imate srečo.
Ti privoščim iz srca, upam, da bom tudi jaz lahko to enkrat izvedla.
Pa lep letošnji dopust ti želim.
Default avatar
Kje na nasi obali, ki je po celi dolzini gosto poseljena, lahko na crno postavis sotor, mi ni cisto jasno. Na Hrvaskem pa so zelo strogi glede tega. Pa je prav. Ne nazadnje ljudje ob obali zivijo od turizma.

Uradno kempiranje pa se mi zdi drago za to, kar nudi. Oprema stane, tudi najbolj osnovna. Dopust je zelo odvisen odvisen od vremena in od sosedov - meni prevec. Mi je ljubsi apartma ali pa kaka hiska ob vodi.

Ampak - vsak po svoje.
Default avatar
spodaj berem je napisal/a:

Čist enostavno je:
Če imaš dobro družbo sabo, ti je kampiranje zakon, ker vsak poskrbi zase in vsakemu se razdeli kaj naj v kempu dela.

Če si sam potem najbolje da ne greš kampirat, saj boš imel več dela s kempom kot doma.

Za druženje se s kampom ne more primerjat nit najboljša luksuzna ladja.
Default avatar
Poceni je je napisal/a:
A mislite, da tisti, ki hodijo v kamp, svetijo s svečo in kuhajo na gorilnilnikih na kartušo?

Imajo, ali prikolice ali šotore, štedilnike, hladilnike, luči, paviljone, žare, avtomobile najmanj karavane, s strešnimi kovčki, kolesa, svašta opreme, ma ni da ni.

Pa še vse to je treba kam pospraviti čez zimo.

Ker si ne morejo privoščiti apartmaja ali hotela, zato pa grejo v kamp.
Slika
Default avatar
Poceni je je napisal/a:
A za tiste, da je, ki si hotela ali apartmaja ne morejo privoščiti? To pa je izjava leta :-)
Naj te razsvetlim, imamo vikend na morju, v prvi vrsti do morja, istočasno v centru mesta, pa smo kljub temu še leta in leta hodili v kemp, ki, milo rečeno, sploh ni tako poceni :-P
Default avatar
Monovci bi se morali bolj družiti, zato bi jaz letos z velikim veseljem obiskala Peaches, ki živi na Obali .... in bi si na njenem vrtu postavila šotor za 6 oseb.
Upam, da ima tudi veliko sadnih dreves in zelenjave na vrtičku, da ne bo treba za vsako stvar v trgovino. Tko, ene 12 dni kampiranja bi bilo ravno prav.

Potem pa drugo leto, jaz njo povabim na Bled ... bo lahko uživala v glampingu na mojem vrtu. Pa še na Triglav jo bom peljala, pa s pletno bova šli na otok, pa k Šmonu na tortice.
Mi imamo otok, Primorci pa ne. Ja, s tem se je za pohvalit.

Lp, iz Gorenjske
Default avatar
Poceni je je napisal/a:
To je čista resnica.
Kampiranje je poceni in je bolj študentska varjanta dopusta.
Kdor ima več normalno da gre raje v hotel, apartma, ipd,...
V nekterih kampih je pa treba bit res mal previdn kak folk je tam.
Default avatar
Ni šala je napisal/a:
Ampak eni dejansko res nimate 5 pik
Default avatar
Poceni je je napisal/a:
Bi se kar strinjala. Je pa res, da so nekateri pač mahnjeni na kampiranje in bi šli kampirati tudi če bi bilo dražje, kot bivanje v hotelu s petimi zvezdicami. Ampak takih je mogoče 25%, ostalo je pač finančna zmožnost, ki hotela ali apartmaja ne omogoča.
Default avatar
Kampiranje je super, če je peklensko vroče, imaš šotor v senci, vso nujno opremo, ter dobro blazino - ki je poceni.

Če je pa vreme slabo, dež, nalivi, nimaš sence za šotor, potem je pa dober en res priejtno ohlajan apartma z dobro žimnico blizu morja. Ponavadi pa je ena klima za vse prostore, ki so razbeljeni od sonca in je to premalo. Če imaš zaradi klime zaprta okna, je zadušljivo. Pa žimnice so ponavadi vprašljive. Camp hiške so pvc in meni je to moteče.

Vekrat sem bila bolj zadovoljna v kempu kot pa v apartmaju.
Default avatar
a veš kako je je napisal/a:
pa ravno ne obstaja kampov ki so dražji od 550 eur na noč tako da se kaj drugegea izmisli

raje plačam hotel s petimi zvezdicami, ali pa vsaj tistega ki ima 2 zvezdice hotel je še vseeno boljše kot bit v nekem smrdljivem kampu kjer ti lahko vsak ščije po šotoru in ti krade (da kradejo tudi v luksuznih kampih je to preverjeno!)
Default avatar
za Peaches je napisal/a:

Ona ni z Obale, mora ravno tako sesti v avto in se peljati tja....

Moderatorji

Potovanja.Over.Net
Potovanja.Over.Net