Življenje, ah to življenje

Odgovarjajo: Mirjana Frankovič, transkacijski analitik - psihoterapevtka, doktorandka SFU Dunaj

denar v humanitarne namene?

Default avatar
Zaradi takšnih in drugačnih razlogov je pri nas padla odločitev, da se podari v humanitarne namene cca. 100.000 SIT.

Župniki, unicef ter po novem tudi RK se nam nekako ne dopadejo, saj odgriznejo kar nekaj zase...

Kam bi dali vi?

lep dan želim,
miš
Default avatar
Pokliči na Center za Socialno naj ti povedo, katera
družina bi denar najbolj potrebovala in to odneseš
direktno tja, pa boš 100% da je denar prišel resno
v prave roke.
To sem jaz enkrat naredil, na položnico sem pa napisal
kot pošiljatelj:
Dedek Mraz
pa je bilo.

Razen, če želiš za dohodnino, potem pač ????
Ne vem, na koncu se izkaže, da do teh ljudi sploh ne
pride denar, temveč ga že vmesni "členi" porabijo za
obračune stroškov!!

lp
Default avatar
Jaz bi podarila akciji, ki jo vodi Nedeljski dnevnik in sicer Iskrica v žalostnih očeh. Vsak teden predstavijo kako nesrečno družino potrebno pomoči in potem zanjo zbirajo sredstva. V Nedeljskem potem tudi javno objavijo kdo je daroval in koliko, če seveda ne želiš ostati neimenovana. Ali pa humanitarni organizaciji VID. Oni ponavadi zbirajo srdstva za invalidne otroke.

Vaša odločitev je hvale vredna.
Lep pozdrav.

Sicer pa glede Centra za socilano delo, kot je napisal moj predhodnik. Jaz jim ne zaupam najbolj.

Družini, ki je predstavljena v Nedeljskem dnevniku, lahko sredstva odneseš tudi osebno in se o njihovih potrebah prepričaš na lastne oči.
Default avatar
Jaz imam z Vidom zelo slabe izkušnje (laži, prevare), tako da jaz tja res ne bi dajala.
Default avatar
Jaz bi dala in sem tudi že in sicer v Nedeljskem dnevniku je ena rubrika Iskrica. Tam daš za točno določene potrebne ljudi in ga RES SIGURNO dobijo. To so različni primeri in sicer revni, bolani, pogoreli in podobno. Le daj, če si se namenila. Ne boj se kar se nekateri izgovajajo, da bi dali pa ne vedo, če potrebni res dobijo. Boš videla kako ti bo lepo pri duši, ko boš to storila. V razna društva pa tudi jaz ne zaupam prav preveč. Tam oni delijo (ali pa ne ?) pa res ne veš kdo dobi. Pri Nedeljcu pa so ljudje res potrebni pomoči.
Srečno in zdravo v novo leto in še več tako lepih odločitev.
Karolina - Čeprav sem prav danes prebrala ene poste, ki niso moji pa se je podpisala še ena Karolina. Ali je mogoče zmanjkalo imen?
Default avatar
Greenpeace organizaciji.
Default avatar
Zgrozila sem se ko sem videla zaključni račun Unicefa.
1/3 tretjina za plače v Sloveniji, 1/3 za plače v tujini, samo 1/3 trtjina pa za otroke...
Prosim lepoo....

Z mozem zdaj ze tretje leto dajeva cca 60.000 SIT za posovojitev na daljavo.
Posvojenega imava 6 letnega fantka iz Bosanske Krupe, katerega sliko in naslov so nama poslali iz Karitasa Koper.
Denar sva nakazala tukajsnjemu Karitasu, zdaj pa vsako cetrtletje dobiva od bosanskega Karitasa potrdilo o prejemu na katerem je podpisana mati tega fantka.
Presenečenje: fantek bo ob koncu leta dobil celoten znesek, ki sva ga podarila. Obresti pa naj ima Karitas, ki je omogočil vse to, če so bili iznajdljivi in kam naložili denar. Meni se zdi prav.
Fantek je v vojni izgubil očeta, ima tri brate in eno sestro. Mati ni delala nikjer.
Mi nismo imeli vojne in zdelo se nama je prav, da ne pozabimo na tiste, ki so šli skozi strahote pa čeprav samo z denarno podporo.
Default avatar
Samo unicefu ne, če nočeš denarja stran vreči.
Default avatar
Lansko leto sva z očetom nakupila vse živo, igrače, sladkarije, pralne praške, knjigice... in se pri našem župniku pozanimala, katera družina v naši okolici bi pomoč najbolj potrebovala. Stvari sva zložila v škatlo, lepo zavila, dodala voščilnico s podpisom Božička in na Božični večer to na skrivaj odpeljala pred njihovo hišo. Sicer naju je skoraj izdal njihov kužek, ki je besno lajal na Božička, ampak nama je vseeno uspelo, da sva darilo dala pod streho. Upam, da je Božiček tej družini polepšal tisti večer.

Moderatorji

Mirjana Frankovič , transkacijski analitik - psihoterapevtka, doktorandka SFU Dunaj
MirjanaFrankovic E-posvet