Računalništvo, telefonija, internet in televizija

Telekom krade.

Default avatar
Tole zadnje, kar se dogaja s ISDN priklopom na internet in astronomskimi računi za telefon mi pa res ne gre več v lajšto.
Že z 090 so nas lepo nategnili, ko je deca na hotlajne klicala, ata je pa denarnico odprl in pas s hlač snel. Ampak tole... tole pa ni več hec!!
Za vsak božji prdec je potrebno 10 potrdil in certifikatov in klikov in strinjanj in kriptiranih protokolov in kaj vem kaj še vse. Tule pa - da bi vsaj sex strani hotel gledat, pa še to ne! - malček na internetu in hopla konopla ob miljonček. To ne gre!!!
Telekom si umiva roke: uporabnik je dolžan poskrbeti za blablabla...
Kaj pa če uporabnik celo JE poskrbel za zaščito, pa ob današnjih vedno novih virusih to v nekem trenutku sploh ni bilo mogoče??
Kako si telekom UPA in DOPUŠČA nuditi tehnologijo, ki je za uporabnika nevarna?? Nevarna? JA, nevarna.
Bomo v bodoče ob vozniškem izpitu podpisovali aneks da je voznik sam kriv za to, če se nekdo zaleti vanj, saj ni poskrbel za varnost (in raje pustil avto doma v garaži!!???)
Kako je mogoče, da z nekim klikom, zelo verjetno celo zavajajočim klikom ali pa celo brez klika - zapraviš celo premoženje???
Taka pogodba bi morala bitim pravno nevzdržna: nategnjenci bi se morali zorganizirati in preprečiti nadaljne natege te vrste.

Akcija!!!

Wega, lep, pameten in skromen
Default avatar
hehe, o tem sem že pred davnim časom pisaril.
Pa bo očitno zopet treba užgati eno pametno debato na to temo.
Kaj se pa sploh dogaja ???

Visoki računi na račun Dialerjev. Hmmm, menim da je za to kriv Microsoft :)
Če bi ljudje doma uporabljali odprtokodne programe, bi bilo manj tega, ampak
ne - pač tega ne uporabljajo, temveč še kar Microsoft in potem jih dobijo
posredno po riti.

Moje osebno mnenje je, da v teh primerih NI kriv Telekom, saj on nudi zgolj samo podatkovni vod, na enem koncu tega je Siol, na drugem koncu pa
uporabnik.
Če malce pomisliš, so tudi za klice na 090 bili krivi uporabniki - saj kdo te je
pa silil, da kličeš na to cifro, konec koncev kdo te pa sili da greš npr. v trgovino A, pojdi v trgovino B.
Jaz vsakemu znancu povem, da ko preneha komunicirati z internetom,
naj pač izključi telefonski kabel iz vtičnice/oz. računalnika.

Se pa strinjam s tabo, da je vse skupaj postala velika *eba!
(\\__/) Copy and paste bunny
(='.'=) to help him gain
(")_(") world domination
Default avatar
Nisem sicer noben majstr in se dosti ne spoznam ... sam bom vseeno rekla eno besedo glede odprtokodnih programov. Ni problema ... zakaj pa ne. Sam kaj ti pomaga met gor inštaliran nek Linux, ki je super vse oh in sploh ... pa ti potem 3/4 znanih programov gor ne dela?! Boš reku ... ja ... sej obstajajo podobni programi tudi za ta sistem ... To že ... samo niso tolk izpopolnjeni (žal), kot tisti za Microsoft. Jaz bi si z veseljem naložila na računalnik Linux ... se mi dopade ... ma kaj ko si potem gor ne morem naložit nobenega programa, ki ga uporabljam. In kaj mi pomaga pol Linux?

No ... zdej sem mal zabluzila ... sam je res ... ko si vse življenje navajen jest bel kruh, ne boš nikoli prešaltal na črnega, pa tut če je ta bolj zdrav!
Default avatar
To ti je kot z nakupom noža...ob nepravilni uporabi si lahko celo ob življenje...Na hiši imaš verjetno tudi ključavnico, ne? Kdor ne zna uporabljat računalnika se mu pač lahko zgodi nepričakovan Telekomov račun. Zato je kabelski internet dosti bolj varen.

# Enaka mnenja so dovoljena...nasprotna tudi ;~) #
Default avatar
Eh, ne ga sračkat.... NOBEN internet ni varen. Jaz imam ISDN in ADSL, samo nisem 24/7 priklopljena na net. Niti nimam naštimano, da se mi avtomatsko poveže z netom, ko zakurblam mašino. Če je treba samo mail pogledat, poveži, preberi in prekini. Pa so se mi mnogi smejali, na ta račun.

Vsak teden čekiram mlinček, pa malo pazim(o) na kaj klikam(o). Do sedaj še nisem imela problemov - trkam na les - z Dialerji.

Kar se tiče pa kruha: bel ali črn - kruh je kruh. Pridem po njega s kolesom :)))
Default avatar
Ali pa ADSL. Sicer pa mislim, da se da nastavit, da potrdiš vsakič, ko se modem hoče povezat oz. ko kam kliče. Je pač treba bit previden, to se premalo poudarja.
°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°
Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345
Default avatar
heh, sorči ampak pri adsl-ju ni potrebno biti prav nič previden,
ADSL je načeloma namenjen za 24-urno delo, ti plačaš fixen znesek, pa
ali si na netu minutko na mesec, ali pa 24 ur na dan.
Pa tudi adsl se povezuje mimo klicnih vodov :)
(='.'=) to help him gain
(")_(") world domination
Default avatar
Ampak a ni vseeno hecno: če greš v igralnico malo zapravljat moraš dati osebno, pa fizično denar prej iz roke pa take. Pri 090 se je pa izkoriščalo naivnost in lahkomiselnost porabnikov: takrat je bilo to nekaj čisto novega in tudi minute se niso obračunavale kontrolirano - kdo pa je dokazal, koliko minut si bil na zvezi, če še razčlenjenega računa ni bilo?? Pa naj se mi javi tisti junak, ki mi bo na desetih barvnih ponudbah hotlajnov v revijah v doglednem času - recimo 5 minut - našel vse cene za minuto pogovora. Drobni tisk je majka glede na tiste zmazke!!! Pa ne mislite da sos e le deca in stari hropci opekli. Kaj je pa mamca vedla da bo 090 vedeževalka imela prav, ko ji napove denarne težave konec meseca...
Skratka: pogodbe ki izkoriščajo naivnost in lahkomiselnost - pa tudi neznanje, morajo biti nične!!!
Tule je debata o tem, kaj bi morali in kaj je bolje brezpredmetna. Ljudje smo pač naivni in lahkomiselni. Kaj šele otroci!
Telekom omogoča - plenk - preklop na satelitsko povezavo, brez da bi kdorkoli kakorkoli sploh vedel, da se to zgodi. Teoretično se lahko nekdo zatipka ;) ane, pa bo zato ob miljon??? Če hočeš jurja dv
Ponudnik česarkoli mora varovati svojega potrošnika in pika.
In ti dialerji so res štala.
Default avatar
Zaradi 090, je moj kolega raje dal odklopit telefon, ker je dobil 100 jurjev telefona za plačat (pa ne enkrat).

> Pri 090 se je pa izkoriščalo naivnost in lahkomiselnost porabnikov:
Ja, naivneži: mulc je klical hooot line, hči šlogarco, tastara dva sta pa debelo gledala...

> takrat je bilo to nekaj čisto novega in tudi minute se niso obračunavale kontrolirano - kdo pa je dokazal, koliko minut si bil na zvezi, če še razčlenjenega računa ni bilo??
Kako da ne? Saj ti je že od vsega začetka pisalo koliko sit je minuta klica. Če ne na računu, pa pod sliko tiste frače ali šlogarce.

> Pa naj se mi javi tisti junak, ki mi bo na desetih barvnih ponudbah hotlajnov v revijah v doglednem času - recimo 5 minut - našel vse cene za minuto pogovora.
Poglej v Nedeljca, pod vsako sliko je cena. To ni izgovor, Wega...

> Ljudje smo pač naivni in lahkomiselni. Kaj šele otroci!
To je res, ampak še to kakor kdo. Otoci: kaj pa oni rabijo šlogarce ali hot line?
Pa tudi te oddaje, ko folk kliče na 090 in čaka kot bedak na vezi, zato da bo dobil "nagrado". Potem, ko dobijo račun, pa debelo gledajo, kot bi jim nekdo na jajcih stal. Ej, jej, jej... no coment.

> In ti dialerji so res štala.
So ja, ampak ponavadi se dobijo... se ve kje.

Mogoče malo mimo teme, ampak kdor si ga hoče ali mora požlajfat, naj kupi raje Playboy-a in gre na WC, bo ceneje skoz prišel. :)))
Default avatar
Uh?
Očitno sem čisto za luno.
Meni se pač ne zdi logično, da mora nekdo plačati miljon telefona za ništa.
Drugim je pa vse jasno.
Pa naj bo.
Default avatar
Pa saj ni za ništa ... :)))) So se z vesoljem (satelitom) povezali ... :)))) ;))) Pa tut če nevede oz. nehote ... ;)))

Sem pa sicer mnenja, da so si res prov sami krivi, če nimajo gor zaščite. Saj je splošno znano, da je nevarnost virusov vsak dan hujša.
Default avatar
Ponudnik česarkoli mora varovati svojega potrošnika in pika

ja to naj bi bilo res, vendar samo dokler se ne vtika v moje
osebne pravice.
Kaj pa naj bi to bilo, npr. AV oprema na strani ponudnika preverja mojo e-pošto, ali pa antispam preverjanje - ali je to vtikanje v zasebnost, ali ne ??

po mojem mnenju JE, po mnenju nekoga drugega to NI..

je pa zanimivo, da so na udaru dialerjev več ali manj samo uporabniki
Siol-klicnega dostopa, ali to pomeni da ima Siol okužene svoje strežnike (ali pa deloma okužene) ??

Lahko da - vendar tega NE vedo, ali da in to VEJO..

Mogoče bi bilo zanimivo preizkusiti narediti kak klicni dostop, ali dva ?

namreč vsi nekaj "gobcajo", da imajo velike račune, nihče pa ne pove kako dostopa do interneta:

- preko SIol-a
- preko Arnes-a
- preko S5
- butnnet

- ostali klicni dostopi

Če bi imeli malce več statistike okuženosti z dialerji, bi lahko
z večjo gotovostjo odgovorili bolj natančno, kako je s tem - se mi
zdi zanimivo - mar ne ??
(='.'=) to help him gain
(")_(") world domination
Default avatar
Evo, se javim: jaz imam ADSL in dostopam preko Siol-a, plačam 5.900K (imamo di(v)jaka - zato štud. paket). Bo pa v bodoče malo dražje - 6.600K, sfw :) in
standardni ISDN za tulifon, pa plačam ušivih 5.037K Telekomu. (čisto zadnja položnica)

Imam dostikrat tudi "maratonske" pogovore in kakšnega v tujino, pa mi zaradi tega cifra še ni presegla 7 jurjev.

Ko sem imela še analogni (cvileče-piskajoči-hreščeči) modem in dostop preko telefonske linije, je bila pa največja cifra 15K.

Mogoče imam pa čez PC olagumo? :)))
Default avatar
ne rabiš olagume čez PC; samo ZoneAlarm firewall, pa nastavitve na "paranoic", pa ne bo nobenih presenečenj :))
Default avatar
Očitno nisi razumel. Mišljeno je bilo: 'kaj pa če jo imam?', ker k meni taka svinjarija ne pride. Štekaš? Očitno zaščita dobro deluje.
Nastavitve na "paranoic" niso potrebne - nisem paranoična in tako hudo pa spet ni.

Presenečenje? Hmm, emm, kaj pa vem .... da za moj rojstni dan, sredi moje jedilnice iz torte skoči en sexi striper?! :))))))))))))))
Default avatar
Wega, nisi za luno, ampak tako pač je. Porabljene impulze v mednarodnem tel. prometu mora nekdo plačat. Če bi šlo za lokalno omrežje, bi Telekom lahko zamižal na eno oko in morda le opozoril takega naročnika.

Pri mednarodnih zvezah pa je podobno kot pri mobilni telefoniji. Lokalni Telekom mora poravnati stroške tujim. Njih pa nič ne briga, kako je do takih 'pogovorov' prišlo. Vsaka šola nekaj stane, ta je bila sicer res draaaga.

Znani so tudi drugi primeri, ko so ljudje oškodovani zaradi svoje nevednosti. Pred kratkim je bila na tv oddaja o podjetniku iz Lj., ki naj bi kao ne plačal računa za najeto vozilo, ki ga je najelo neko drugo lj. podjetje s podobnim imenom. Podjetnik se ni odzival na opomine in računa za NEOPRAVLJENO storitev enostavno ni plačal niti se ni pritožil. Tako je sledila izvršba, a je podjetnik še kar molčal in se v zakonitem roku ni pritožil na sklep sodišča.
Sedaj pa reveža čaka rubež v višini stroškov fakture in vse dosedanjih zamudnih obresti, ki niso majhne. In NI ga sodišča, ki bi ga rešilo tega. To pa zaradi tega, ker se ni pritožil in je zato sklep postal pravnomočen.

Absurdov je danes vse več...
Default avatar
No če se spomenm na tvojega kolega s 100,000 za telefonskega mejdush...bi kar lepo četico pravih iz mesa in krvi dobil...no..vsaj za pol ure vsako :)))))
Default avatar
A to se vi o ADSL al o ISDN problemčkih pogovarjate ?

Ker bom nazadnje srečen, da sem v vukojebini kjer ADSL ni možen.
In obratno žalosten ker ni možen...je pa možen zjebat 1 mio sit...
Default avatar
In po možnosti računa manj kot milijon !
Default avatar
Jezi me pravzaprav to, da nekdo na nekih je*enih otokih kasira blazne denarje, vsi pa skomignemo z rameni - Telekom, internet ponudnik, neprizadeti uporabniki - in se delamo kot da je vse normalno in naravno.
To ni več hoax trojanček ampak čista kraja.
Mi vsi pa - če nismo ravno prizadeti - rečemo: prav mu je.
Ah, ta svet...