Nega, ličenje in style

Odgovarjajo: Laura Sardinšek, mag. kozm., dipl. m. s.

Piercing v obrv...

Default avatar
jaz bi pa lepo prosla če se kera ko je že mela oz. ma v obrvi pircing in:
- ali je zelo bolelo?
- kam ste si dale narediti pircing?
- so bile kakšne komplikacije?
- ali je res da lahko zadane nek živec in oslepiš al nekaj takega?...
in še kaj lahko poveste...
res najlepša hvala...saj veste ...strah pred tem ....
LP
Default avatar
Pozdrav!
Jaz sem ga imela pred par leti, ampak sem ga dala ven. Še enkrat si ne bi prebadala, ker to ni več nobena posebnost, ima ga že vsak drugi..
Torej, naj ti odgovorim:
-bolelo sicer je, bolj kot v popku, ustnici in jeziku, ni pa bilo grozno boleče.
-v kopru
-ne, problemov nisem imela
-šla sem k strokovnjaku, rekla je, da bo pazila na žilo, ki so tam okoli in da mi je ne prebode; to o živcih pa sem tudi slišala- ne verjamem popolnoma, sigurno pa se najde tudi kdo, ki je lahko občutljiv bolj, kot kdo drug.. In verjetnost vsekakor je.
Straha nisem imela, bila sem v najstniških letih, šla sem si prebost obrv na večer Koprske noči (danes Rumena noč)

Upam, da sem kaj pomagala.
LP
Default avatar
ej ful tnx za odgovor
Default avatar
Dala sem si ga pred tremi leti, a sem ga po treh dneh dale ven.

Bolelo me ni nič, šla sem h kozmetičarki (ki ima neke certifikate in vsi so samo hvalili) v blok nasproti žel. postaje v Ljubljani.

Pomojem mi je zafušala, ker sem se po posegu slabo počutila. Mogoče svoje naredi tudi "adrenalin", ampak strah te je pred posegom, jaz sem imela težave (glavobol, sladost, omedlevica) in sem ga dala ven.

Se mi pa ne pozna nobena brazgotina.

Ni mi žal, da sem ga dala, kajti če ga ne bi, bi se mi verjetno še vedno luštalo (no, zdaj ne več, ampak sigurno bi se mi pa prej).
Default avatar
Lapsus lingue & post scriptum: slabo mi je bilo še dva dni, zato sem ga dala ven.
Default avatar
Jaz sem sicer moški, ampak sem na to nit naletel po zdolgočasenem brskanju po internetu.

No, moje izkušnje lahko delim še z drugimi, glede na to, da je tema stara že več kot mesec in si se najbrž že odločila, če boš imela piercing ali ne.

Imam piercing v obrvi in mi ni žal tistih nekaj tisočakov. Osebno sem takšen, da če se za nekaj odločim, se za to moram odločiti trdno, da to lahko tudi izvedem. Piercing mi je vstavila kozmetičarka, ki ima na tem področju očitnu v našem kraju res največ izkušenj.

Na pirsanje (recimo temu tako, čeprav je ta beseda bolj popačenka kot ne) je treba priti sproščen in brez oklevanja. Zelo dobro je, če si sit, ker marsikdo zaradi razburjenja tudi omedli.
Poseg ni nič posebnega. Mesto pirsanja ti najprej našpricajo z lokalnim anestetikom. Priporočam vam, da gospoda/gospo opozorite, da naj vam pošprica večkrat in ne samo enkrat. Marsikdo je bolj občutljiv na take posege, zato je bolje malo več kot pa da na koncu boli preveč.

Zelo dobro se je pozanimati, kakšno ponudbo uhanov oz. palčk imajo v studiu. Priporočajo se uhani iz titana (oznaka G23), niobija in analergenskega kirurškega jekla. Nikelj, zlato, srebro ni pridejo v poštev, ker je možnost, da bo telo nanj reagiralo negativno in ga posledično izločilo, večja.
Večno vprašanje je rizik tega posega. Če se nekdo odloči za to, gre pač na vse ali nič. Po mojih dosedanjih informacijah vidni živci ne potekajo čez obrv, ampak gredo od očesa takoj proti možganom. Seveda pa preko obrvi potujejo motorični živci za manipuliranje z mišicami, ki zapirajo/odpirajo veko, in lični živci. Če se ti živci prekinejo, se zapre veka oz. se povesi lice. Lahko se pa zgodi oboje. Pozitivna stran pri vsem tem je to, da ti živci potujejo globoko pod obrvjo, piercing pa je bolj površinski. Ampak to še ne pomeni, da si pač obrv lahko prebadamo sami. Vseeno je bolje iti k strokovnjaku.

Torej, povedal sem že, da je za poseg potrebno - po domače povedano - imeti nekaj jajc. Jaz sem svoja najbrž nekje pozabil, ko sem se nameščal na mizo, zato sem to kompenziral s tem, da sem kar nekaj blebetal v tri dni. ;)
In to je očitno pomagalo.
Prebadanje načeloma boli ... Kakega mazohista najbrž ne toliko. Ampak mene je zaskelelo. Je pa bil celoten proces prebadanja in potem kasnejšega okrevanja nasprotje tistemu, kar sem pričakoval. Obrv je čisto malo zatekla, bolelo pa ni nič. Prav tako sem se bal, da me bi piercing motil pri gibanju obrvi (namigovanje ...), ampak je bilo vse v redu.
Paziti je potrebno tudi na to, da se piercing ne postavi v vidno polje, če vas seveda to moti. Na srečo se je pri meni vse izšlo po računih, razen pri kanuli. Gospodična mi je vstavila prekratko kanulo (tj. cevka, skozi katero se vstavi uhan, vse skupaj pa potem v luknjo). Ampak tega ji ne gre zameriti, ker nihče ni vedel, da mi bo naslednji dan še malo bolj oteklo (sicer bolečin ni bilo). No, čez dva sem dal vstaviti daljšo kanulo, in to silikonsko.
Moram povedati, da so te silikonske kanule pravi čudež. So zelo upogljive, kar olajša čiščenje uhana, ker ga je pač potrebno malo premikati.

Za okrevanju po prebadanju je potrebna zelo enostavna nega - razkuženje in bivacyn, oboje dvakrat na dan. Razkužilo je najboljše brezbarvno (npr. Dr. Marcus Medic's, ki je tudi brez alkohola). V poštev pride tudi 70-odstotni alkohol za tiste, ki pač imajo radi, da jih malo zapeče.
Bivacyn je najboljši v prašku, nanese pa se na predel med obema koncema uhana.

Če imate težave z oteklino, je najbolje, da si nekaj dni dajate gor led. Jaz sem to delal tako, da sem kocke ledu raztokel v kašo, jo dal v vrečko za zmrzovanje, katero sem "sfriziral" na velikost mini in jo ovil s sterilno gazo. Zdaj v zimski časih lahko namestu ledu pač vzamete sneg, ker ga je več kot preveč. Seveda pa obkladka ne dajajte na piercing direktno, ampak zgolj preko sterilne gaze ali robčka in v vrečki.

Aja, še to ... Marsikdo, ki opravlja pirsanje, ne pokaže opreme, s katero dela. Jaz sem po minuti in pol vztrajanja pred prebadanjem bil potešen, saj mi je gospodična pokazala iglo, s katero se takšen posel opravlja. In zdaj razumem, zakaj se ta igla pripravlja za hrbtom. Namreč, ko sem razlagal prijateljem, kakšna je ta igla, so vsi postajali bledi. Meni pa drugače ni bila nič posebnega ...

Veselo pirsanje! ;)
Upam, da moj prispevek kaj pomaga.
Default avatar
Jaz sem sicer moški, ampak sem na to nit naletel po zdolgočasenem brskanju po internetu.

No, moje izkušnje lahko delim še z drugimi, glede na to, da je tema stara že več kot mesec in si se najbrž že odločila, če boš imela piercing ali ne.

Imam piercing v obrvi in mi ni žal tistih nekaj tisočakov. Osebno sem takšen, da če se za nekaj odločim, se za to moram odločiti trdno, da to lahko tudi izvedem. Piercing mi je vstavila kozmetičarka, ki ima na tem področju očitnu v našem kraju res največ izkušenj.

Na pirsanje (recimo temu tako, čeprav je ta beseda bolj popačenka kot ne) je treba priti sproščen in brez oklevanja. Zelo dobro je, če si sit, ker marsikdo zaradi razburjenja tudi omedli.
Poseg ni nič posebnega. Mesto pirsanja ti najprej našpricajo z lokalnim anestetikom. Priporočam vam, da gospoda/gospo opozorite, da naj vam pošprica večkrat in ne samo enkrat. Marsikdo je bolj občutljiv na take posege, zato je bolje malo več kot pa da na koncu boli preveč.

Zelo dobro se je pozanimati, kakšno ponudbo uhanov oz. palčk imajo v studiu. Priporočajo se uhani iz titana (oznaka G23), niobija in analergenskega kirurškega jekla. Nikelj, zlato, srebro ni pridejo v poštev, ker je možnost, da bo telo nanj reagiralo negativno in ga posledično izločilo, večja.
Večno vprašanje je rizik tega posega. Če se nekdo odloči za to, gre pač na vse ali nič. Po mojih dosedanjih informacijah vidni živci ne potekajo čez obrv, ampak gredo od očesa takoj proti možganom. Seveda pa preko obrvi potujejo motorični živci za manipuliranje z mišicami, ki zapirajo/odpirajo veko, in lični živci. Če se ti živci prekinejo, se zapre veka oz. se povesi lice. Lahko se pa zgodi oboje. Pozitivna stran pri vsem tem je to, da ti živci potujejo globoko pod obrvjo, piercing pa je bolj površinski. Ampak to še ne pomeni, da si pač obrv lahko prebadamo sami. Vseeno je bolje iti k strokovnjaku.

Torej, povedal sem že, da je za poseg potrebno - po domače povedano - imeti nekaj jajc. Jaz sem svoja najbrž nekje pozabil, ko sem se nameščal na mizo, zato sem to kompenziral s tem, da sem kar nekaj blebetal v tri dni. ;)
In to je očitno pomagalo.
Prebadanje načeloma boli ... Kakega mazohista najbrž ne toliko. Ampak mene je zaskelelo. Je pa bil celoten proces prebadanja in potem kasnejšega okrevanja nasprotje tistemu, kar sem pričakoval. Obrv je čisto malo zatekla, bolelo pa ni nič. Prav tako sem se bal, da me bi piercing motil pri gibanju obrvi (namigovanje ...), ampak je bilo vse v redu.
Paziti je potrebno tudi na to, da se piercing ne postavi v vidno polje, če vas seveda to moti. Na srečo se je pri meni vse izšlo po računih, razen pri kanuli. Gospodična mi je vstavila prekratko kanulo (tj. cevka, skozi katero se vstavi uhan, vse skupaj pa potem v luknjo). Ampak tega ji ne gre zameriti, ker nihče ni vedel, da mi bo naslednji dan še malo bolj oteklo (sicer bolečin ni bilo). No, čez dva sem dal vstaviti daljšo kanulo, in to silikonsko.
Moram povedati, da so te silikonske kanule pravi čudež. So zelo upogljive, kar olajša čiščenje uhana, ker ga je pač potrebno malo premikati.

Za okrevanju po prebadanju je potrebna zelo enostavna nega - razkuženje in bivacyn, oboje dvakrat na dan. Razkužilo je najboljše brezbarvno (npr. Dr. Marcus Medic's, ki je tudi brez alkohola). V poštev pride tudi 70-odstotni alkohol za tiste, ki pač imajo radi, da jih malo zapeče.
Bivacyn je najboljši v prašku, nanese pa se na predel med obema koncema uhana.

Če imate težave z oteklino, je najbolje, da si nekaj dni dajate gor led. Jaz sem to delal tako, da sem kocke ledu raztokel v kašo, jo dal v vrečko za zmrzovanje, katero sem "sfriziral" na velikost mini in jo ovil s sterilno gazo. Zdaj v zimski časih lahko namestu ledu pač vzamete sneg, ker ga je več kot preveč. Seveda pa obkladka ne dajajte na piercing direktno, ampak zgolj preko sterilne gaze ali robčka in v vrečki.

Aja, še to ... Marsikdo, ki opravlja pirsanje, ne pokaže opreme, s katero dela. Jaz sem po minuti in pol vztrajanja pred prebadanjem bil potešen, saj mi je gospodična pokazala iglo, s katero se takšen posel opravlja. In zdaj razumem, zakaj se ta igla pripravlja za hrbtom. Namreč, ko sem razlagal prijateljem, kakšna je ta igla, so vsi postajali bledi. Meni pa drugače ni bila nič posebnega ...

Veselo pirsanje! ;)
Upam, da moj prispevek kaj pomaga.
Default avatar
Se opravičujem za dvojni odgovor. Prejšnjo noč je bil internet malce neposlušljiv in sem skoraj izgubil živce poleg. In nisem videl, da sem že odgovoril. ;)
Default avatar
-ne, nč ni bolelo. mal špikne ko ti preluknja, sam se lah zraun tiste ''bolečine'' smeješ. ko da igno vn, ne čutiš nč več.
-bla sm pri matijasu v celju pa morm povedat da je največji car, tak da ti priporočam it tja če si bliz celja doma.
-ja zaenkrat še ne....en tedn mam piercing, pa mi ni niti zatekl (kar bi mi moral).
-neeeeee! ne moreš oslepet al pa karkol, kr tam ni nobenga očesnega živca. če se spomneš biologije- očesni živc poteka za očesom naravnost v možgane...obrv nima nič s tem. maš pa živčne končiče, ki se skos obnavlajo, tak da če bi nehala čutit kej, sploh ni panike.

drugač pa...če te mika, si kr dej. se nimaš česa bat. sam pridno moreš pucat pa pustit pr mir pa bo vse vredu ;)
Default avatar
jaz ga imam v obrvi, pa je vse ok- boli nič, je le neprijetno.
imam ga tudi v ustnici ter v popku- bolelo me je le v ustnici.
Se pa splača,ker lepo zgleda!!!
Default avatar
Jst si mislem tut dat piersig u obrv.. pa me zanima kuk prbližn to stane?

Huala za odgovor!
Default avatar
hei.
V ponedeljek (22.06. 2009) si grem po pirsa v obrv. Zelo me je strah in me zanima kaj naj naredim da me ne bo več strah? pa vem da ste veliko krat rekli da skoraj nič ne boli... mi lahko date nek primer kak to boli... nevem kot da bi te kdo s iglo pikno al kaj podobnega? res hvala za odgovor! upam da dobim že danes al pa ju3 odgovor ker bom ziher skup padla ko bom tja prišla :/
Default avatar
hei. ja jaz bi odgovorila bebe11...ja kolko to stane... ja nevem odvisno je pomojem... v vsaki zlatarni drugače ne.. jaz sem dala vse skupaj 29,35€ potem pa sem si še morala kupit razkužilo... spitaderm spray, ki ga dobiš v lekarnah... stane pa 8€... tak da vse skupaj maš 37,35€.
šla pa sem si ga delat v Mariboru v zmajovem kotičku... to je blizu műllera, res je da ti nič prej ne umrtvi ali pa kaj sam bolečine ni... mislim malo zapete mal zobe stisneš in 1 2 3 je že konec vsega tak da ne rabite met strahu..moraš pa si res ga vsako jutro pa vsako zvečer očistit okoli piercinga...bazenu, morju in podobno se izogibajte vsaj 2 tedna...soncu se lahko izpostavljate po 2 dneh... če pa še vas kaj zanima vprašajte =)

Lep pozdrav =)
Default avatar
Tudi jaz sem si pred kratkim dal delat pirsing v obrvi. Želel sem si ga že dolgo in se odločal najmanj 2 meseca, prebiral forume itd, ki so me bolj ko ne zmedli z vsemi strahi. Treba je zbrat pogum in če si res želiš to, potem vas ne rabi bit strah. Rahlo zaskeli edino prebod obrvi in to je v 2 sekundah mimo. Predlagam, da se gre k izkušenemu, ki dela pirsinge. Sam sem bil v Mariboru pri Jolandi in je naredila odlično. Da ti preščipne živec, pa je tako mala možnost oz. je to samo bolj mit kot kaj druga in kot pravi, se še to njej ni zgodilo.

LP, Matjaž (upam da je komu pomagalo pri odločitvi)
Default avatar
Hej, za svoj sedemnajsti rojstni dan sem si zaželela piercing v obrvi. Mi je zelo všeč in komaj čakam, da ga vidim na sebi.
Imam pa nekaj vprašanj.
1. Je pomembno ali si ga daš na levo ali desno obrv? Ker jaz bi si ga dala v levo ker imam na desni strani lase čez.
2. Sem malce občutljiva na 'šaraste' uhane. Je možno, da bo tudi v obrvi prišlo do kakšne reakcije?
3. Koliko časa moraš razkuževati piercing?

Hvala :))
Default avatar
Hey, jas sem si ga dala približno mesed dni nazaj, ni blo nobenih komplikacij.
1. Sama sem si ga dala na levo stran, kr imam tako kot ti na desno stran lase čez. Vseeno je na katero stran si ga daš, pač kjer ti bolj odgovarja.
2. Mene je tut blo malo strah da bo kakšna reakcija, kr sem imela kr nekaj problemov z uhani, sem namreč alergična na nikelj, tak da "kič" pri meni odpade, sam je palčka plastična, tak da ni blo nobenih problemov.
3. Na začetku si ga en teden razkužuješ 2x na dan, potem naslednji tedn 1x na dan, potem pa odvisno od celjenja, po potrebi =).

Sama sem se ful dolgo odločala, zdaj pa mi ni niti malo žal, tut boli nena preveč, pa sem kr občutljiv človek, v bstvo je v 2 sekundah vsega konec.
Default avatar
Js bi pa uprašu če si grem loh pr 13h leth delat piercing v obrv ??
Default avatar
Kajpa če grem z stricam pa rečm da je moj oči
Default avatar
Okej.. torej, vidim da je tale tema ze kr zastrela ampak bom useeno malce odgovorila. Glede pirsa v obrv nimam nic proti,celo sama si ga bom nekega dne sla nardit (ampak ne se zdej kr sm komej 1.letnik srednje sole in bi moji tastari dobesedno umrli od groze ce bi si ga sla nardit ane :P). Me ni strah igel ker tud k sm si sla v usesa dat se ene par dodatnih lukenj bi lohk rekl da sm skor uzivala :PP drgac pa jaa men osebno je to ful hudo vidt. Pomoje si ga bom sla delat enkrat v 2.letniku pa pac neki cajta ga bom skrviala da ga mat pa fotr ne vidta kr mam itak lase na emo postrizene pa nau nc vidt ce bom pazi xd

Moderatorji

Laura Sardinšek , mag. kozm., dipl. m. s.
Laura Sardinšek