Starševstvo in vzgoja

Odgovarjajo: mag. Nataša Durjava, EAGT geštalt izkustvena psihoterapevtka • prof. Andreja Vukmir, spec. zakonske in družinske terapije • Mirjana Frankovič, transkacijski analitik - psihoterapevtka, doktorandka SFU Dunaj

Lego KOCKE

Default avatar
Dragi starši, kakšne lego kocke naj kupimo za našega dvoletnika?
Kocke bo dobil prvič, zato nimamo pojma katere naj kupimo. Radi bi kakšen malo večji komplet, pa smo videli le majhne škatlice. Kako se naj sploh spravimo k nakupu. Hvala
In prišel bi kakšen nasvet glede morebitne akcije v kateri trgovini.
Default avatar
Kakšno vedro. Tam je veliko kock in še škatla je, kamor jih pospraviš.
Default avatar
Vsekakor Lego duplo. Jaz priporočam kakšnega od tistih plastičnih "ajmerčkov" - v teh je še največ kock. Pa zraven morda kakšno majhno škatlico, mogoče Mojstra Mihata, če ga ima rad. Ker drugače v teh komletih v škatlah ni kaj prida posameznih, navadnih kock. So že bolj izdelane stvari. Mi smo jih rabili kar nekaj, preden smo sestavili prvo (improvizirano) hišico. In veliko veselja z "zidanjem"!
Default avatar
In kakšna je razlika med LEGO DUPLO in LEGO ostalimi? So večje kocke kot naprimer pri EXPLORER (mislim da smo te prav tako opazili) Hvala
Se dajo potem dokupovati in kombinirati med sabo?
Default avatar
Naš je dobil za prvi rojstni dan vedro Lego Duplo s tunelčki, ki jih sestavljaš in skoznje spuščaš žogico....poleg je še vlakec in žirafa.....

Z njimi se je pričel aktivno igrati okoli 14-16 mes. in mu je še zdaj pri 19 mes. ful zanimiva stvar....

Jaz definitivno priporočam te...pa še drage niso...stanejo okoli 5.000 sit in imajo človečke, vlakec, kocke, žogico in tunelčke.....

Lp
A
Default avatar
EXPLORER vsebuje LEGO DUPLO kocke, skratka to je to. Kocke so kar precej večje, kar je za take malčke varneje, pa še laže jih sestavljajo. Lego se v vsakem primeru splača, tudi če je malo dražje, vsaj pri nas so ogromno v uporabi.

Veliko užitkov pri zidanju!

Pozdravčki
še ena mama
Default avatar
RAVNO ZDAJ IMAJO V DIRENDAJU AKCIJO VEDRO LEGO EXPLORER za cca 5000 sit.
Notri jih je mislim da 90 kosov. Mi smo jih kupili in so zlo fajn. So pa samo kocke, kakšnih drugih figuric notri ni (kakšnega avta, človečka, živalce... kot so v drugih paketih). Imamo še tiste z nosorogom in tigrom in so kar fina kombinacija.
Default avatar
Mi lahko prosim napišeš točen naziv teh kock (lego duplo s tunelčki). Sem iz Mb in sem klicala v Baby center pa trgovka ni imel pojma o čem govorim. Kje se jih da kupiti????

Hvala
Martina
Default avatar
Analina, ce ti ni tezko, te prosim, ce mi lahko poves (seveda jutri) stevilko artikla (napisan je nekje na sklatli z velikimi crnimi stevilkami) za te kocke. Mi smo namrec gledali ze veliko kock, pa se nikakor nismo mogli odlociti katere so prave.

Hvala in lep pozdrav!
Default avatar
Punce, pogledala sem v Lego katalog in mislim, da Analina govori o t.i. Cevkah. Njihova številka je 3266.

Upam, da sem pomagala. Lp, Ana - Nuša
Default avatar
Pri nas prisegamo na Lego. Mali je star dve leti in resnično uživa. Pri nas je najbolj aktualem Mojster Miha s stroji in kmetija. Je pa to drag hec, saj v škatlah s figuricami ni veliko kock. Poglej najprej na rob škatle, kaj paket vsebuje. Pri nas se krasno obnede tudi zelena plošča na katero potem zlaga kocke. Zaenkrat kupujemo Explorer Lego program.
Petruša
Default avatar
Oj,
mi legice kupujemo že osem let, jih imamo poln predal pod posteljo. In naš devetletnik in petletnica lahko preživita cele ure ob legicah, ampak še vedno ju najbolj potegnejo duplo; ta male so še prezahtevne, pa tudi imamo jih zelo malo.
Zelo fajn zadeva je tudi vlak (na baterije), potem pa lahko dokupuješ še tračnice, tunele...
Pozdrav
lpD

Moderatorji

mag. Nataša Durjava , EAGT geštalt izkustvena psihoterapevtka
durjavaN
prof. Andreja Vukmir , spec. zakonske in družinske terapije
Zavod Pogled
Mirjana Frankovič , transkacijski analitik - psihoterapevtka, doktorandka SFU Dunaj
MirjanaFrankovic E-posvet