Kam in kako na počitnice

Odgovarjajo: Potovanja.Over.Net

Kolumbija

Default avatar
Zdravo!
Kdo bi mi lahko povedal kaj o Kolumbiji?
najlepsa hvala!

t
Default avatar
Jaz sem tam potovala pred stirimi leti. Povej bolj natancno, kaj te zanima.
Default avatar
Zdravo Lea!
Hvala ker si mi odgovorila na moj sporočilček!
Ja, jaz imam 100 vprašanj, kar se tiče Kolumbije.
Naj te jih vprašam le nekaj:
-je res da je Kolumbija izredno nevarna država (ropi in podobno)?
-kateri del se najbolj splača obiskat? Si bila v Santa Marti, Cartageni, Barranquilla?
-se da sporazumet le po angleško?
-kaj te je najbolj navdušilo?
-v čem se razlikuje od drugih držav latinske Amerike?
-kdaj se najbolj splača tja?
….
Najlepša hvala
Default avatar
Kolumbija je prav zanimiva destinacija. Tudi sama sem se tja odpravljala z mesanimi obcutki in tudi s precej opozorili glede varnosti. In glede varnosti ti v bistvu ne morem reci nic konkretnega. Meni se ni zgodilo nic. Je pa res, da sem si ze pred odhodom v Kolumbijo preskrbela nekaksen avionski pass, ki je vkljuceval 6 poletov za 300 US$. To se je dalo kupiti v povezavi z avionsko karto do Bogote. Ne vem, ce ta moznost se obstaja, a mislim, da bi se vsekakor se enkrat odlocila zanjo. Pozanimaj se. Ce je se ta moznost, ti lahko posredujem se kaksno finto, kako si te lete cimbolj racionalno urediti.

Glede voznje s taksisti bodi previden, saj jih je menda kar nekaj takih, ki bi te utegnili oropati. Poskusi izbrati ti in ne oni tebe. Avtobusni promet je dobro organiziran, a svarijo pred nocnimi voznjami, zato sem se jih jaz izogibala. Potovala sem z njimi le na krajse razdalje.

Vredno ogleda: Cartagena vsekakor (za mene eno najlepsih mest, kar sem jih videla), Santa Marta in Tairona v blizini vsekakor. Drugace sem bila se v Leticiji (v Amazoniji), ki jo prav tako toplo priporocam. Vsekaor se splaca iti vsaj na trodnevno bivanje v pragozd, saj je res nekaj divjega in nepozabnega. Bila sem se na San Andresu, ki ga v bisvu se najlazje spustis. To je otocek ze povsem blizi Sr Amerike, kamor hodijo bogati Kolumbijci na dopust. Nic zares pretresljivega. Lep predel je tudi okrog Pasta v smeri proti Ekvadorski meji. Jaz sem pot nadaljevala naprej v Ekvador.

Jezik je seveda spanski in dobro je znati vsaj osnovne fraze, ker so res komunikativni in prijazni, tako da se splaca. In tudi oni bodo navduseni nad vsako spansko besedo.

V cem je drugacna? To da ima zelo malo turistov. Posledicno so ljudje bolj prijazni in "se" nimajo posebnih cen za turiste in za domacine (kot v Ekvadorju). Je pa res, da je ponudba prenocisc tudi zato bolj slaba. Jih je malo in ce ne zelis placati prevec, se moras zadovoljiti z zelo nizkim standardom...

Kdaj tja? Jaz sem bila tam januarja in februarja. Vremenske razmere so bile odlicne.

Ce te zanima se kaj, se le oglasi...

Lea
Default avatar
ja, blizu , v Venezueli , pa se skriva vrli Dadas sef -gospod Sadar.
(sorry, mimo teme)

Moderatorji

Potovanja.Over.Net
Potovanja.Over.Net