Kam in kako na počitnice

Odgovarjajo: Potovanja.Over.Net

Korzika-nasveti

Default avatar
Pozdravljeni!

V juniju nameravava s prijateljico na Korziko - z avtomobilom, potem pa seveda po kampih itd.
Prosim pa predvsem za nasvet glede budgeta, na forumu sem zasledil, da je potrebno karto za trajekt kupiti prej...ostati nameravava cca.14 dni. Katero pot predlagate, kaj se bolj splaca, kaj je nujno za videt...?!! Prebirava sicer Lonely Planet in druge vodice, a 'ustno izrocilo' le bolj ceniva.

Vsak nasvet od bolj izkusenih popotnikov, ki so ze bili na Korziki bo vec kot dobrodosel!

Najlepsa hvala za morebitne odgovore!
Lp!
Default avatar
V juniju še ni potrebno kupovanje karte za trajekt vnaprej. Pripelješ se v Livorno in jo kupiš v pristanišču.
Default avatar
Najlepsa hvala za odg. Kako je pa kaj z budgetom? Sva bolj skromne sorte, a za bencin, prenocitev, pa kaksno kavo je pa ze treba imeti...?!
Default avatar
Ojla!
Jaz sem bila lansko leto s fantom na Korziki - in je bilo za umret dobr!!! Šla sva julija in sva karto kupila na Amzs - ko sva govorila še z enimi slovenci v pristanišču, ki so karto kupili tam so dejali, da so za karto dali 50 evro več, kot midva. Ampak junija po moje še dobiš jack pot varianto tudi v pristanišču. se pa da ful "švercat" na trajekt - ko namreč prideš v pristanišče se postaviš v vrsto in potem čakaš da mimo pride nekdo počekirat karto, ti mu samo daš papirje on pa ti na vetrobransko steklo nalepi nalepko in to je vse preverjanje. Ko so to nama naredili fanta sploh ni bilo zraven ker je pohajal po pristanišču, pa mi tisti, ki je karte pregledoval ni nič rekel kje je - ista zgodba se je ponovila najzaj s Korzike. Torej lahko prihraniš kar nekaj evrov že tukaj - še več pa se jih da v kampih. Ker sva tudi midva mela bolj malo denarja s sabo, vsa se švercala po kampih - no ja delala sva se francoze. enostavno se z avtom zapelješ v kamp postaviš šotor se malo razgledaš naokrog če majo drugi šotori kakše oznake in se potem odločiš če se boš prijavil. Kdaj sem se prijavila samo jaz, kdaj jaz pa avto, enkrat se 3 dni sploh nisva ... Prihranek je bil dobri 100 evrov. Vendar pazi, ko boš ( če boš ) v Bonifaciju - tam je zelo zelo težko parkirat - dan parkiranja na parkirišču pa je 5 evrov in priporočam ti da plačaš teh 5 evrov, če ne boš imel težave. Midva sava namreč avto pustila ob cesti, kjer je bilo že polno drugih avtomobilov - ko sva prišla pa nazaj pa avta ni bilo več - odpeljal ga je pajek. preden sva dobila avto nazaj se je zgodila cela odisejada - nihče izmed naju ne govori francosko - na Korziki pa nihče ne govori ničesar drugega razen farncoščine torej je bila cela drama :)) No ja vse s je lepo izteklo samo to naju je stalo vse prihranjen denar s kampi. Drugače pa sva midva imela s seboj kar nekaj hrane - makoarone, pa konzerve pa take stvari in sva si kuhala sama - ker če tam hočeš zunaj jesti, te stane celo premoženje - samo pivo v lokalu je od 4-9 evrov!!! Lokalne trgovine na zahodu so dokaj drage - na vzhodni obali pa imaš par velikoh trgovskih centrov, kjer se splača kupovat hrano in pijačo. Aja pa tam v trgovinah ne poznajo mrzle pijače sploh pa ne pira - vse imajo na policah nič v hladilnikih - ful kriza če je zunaj 40 stopinj. Midva sav se hecala da bova drugič vzela filter vrečke od čaja in bova kuhala čaj v avtu, ker nisva imela klime in je termometr crknu pri 50 stopinjah.
Toliko za enkrat, kaj se splača videt, ipd. ti napišem nasledjič sedajle se mi malo mudi na faks, aja pa če dobim še kje članek, ki sem ga napisala o Korziki ti ga lahko pošljem, če mi napišeš mail.

Lep dan Tina
Default avatar
Glede prevoza so napisali že drugi........karto kupi kar v Livornu ali pa na AMZS-ju.
Ladnja vozi 4 ure do Bastie, ki je glavno mesto Korzike. Vzhodna obala ni preveč fascinantna, je pa zato super njen jug, ter zahodna obala......Bonifacio, Propriano, Ajaccio,idilični Porto...pa na severu Calvi..Obvezno obiščita tudi Sarten, saj je najbolj korziško mesto na Korziki:) Tam je najbolj divjala vendeta... Vina so odlična, poizkusita tudi njihov pastis, ki je meni osebno ogaben. Vendar ga pijejo na otoku prav vsi! Hrana je draga,, tudi če kupuješ v marketu. Probajta soup poisson -Vito popravi me hehe, (ribjo juho) z kruhki in namazi, ki jih pomakaš v juhico. Njami:) Imajo odlične pršute in salame (osličkova pa ni dobra) Priporočam tudi ogled hribovite korzike, vendar so ceste ponekod zelo slabe, vendar se pride skoraj povsod. Malo pazita na prašičke, ki se prosto šetajo okoli in pa zaplavajta v neštetih gorskih tolmunih... Na korziki sem dopustovala že nekajkrat. Všeč mi je, ker je malo divja in na ogormnih peščenih plažah ni nobene gužve, kar je velik plus zame! Sami domačini so posebneži in niso vedno prav prijazni, res pa je da skoraj nihče ne govori angleško, niti italijansko... Ena lepših destinacij v bližini.
LP K.
Default avatar
Bravo, Karlita, prav dobro ti gre: soupe poisson.
Odisej, vidva pa pazita, da ne bosta namesto "soupe poisson" naročila "soupe poison".
Default avatar
hehe - se lahko zgodi, ce se bova kaj kregala! ;)
Najlepsa hvala za tako izcrpne odgovore. Torej, koliko denarja je priblizno slo za vse skupaj? Cisto okvirno...
Bi pa seveda prosila za kaksen clanek - e-naslov: [email protected]
Hvala in lp!

P.S. se vedno zbirava razne info., dogodivscine... :)
Default avatar
korzika je super ... lansko leto smo uživali tam 14 dni ... šli od severa (cap corse) do juga (Bonifacio) ... res lepo ... plaže ko v raju (vrh-cap corse, zahodna obala, jug-Rondinara in Roccapina, meni osebno zelo pri srcu Tonnara- surfarji in kajterji - noroooo, pa še cel kup norih plaž - do večine se moraš dobesedno prebiti skozi gosto šavje z avtomobilom :))) - te so najbolše)

najbol se mi je vtisnil v spomin Cap Corse ... polotok na severu ... super super .... mir- dober zrak, senca, vasi ko iz škatlice ... res lepo.

notranjost - Corte (nujno!!), reka Solenzara ...

tolk na kratko :)

LP,
B.
Default avatar
Ja, verjamem, da je super, a se vedno mi pa nihce ;) noce povedat, koliko priblizno vse skupaj stane?
prosim za odg.... :)
Lp!
Default avatar
če sem čist iskrena ... niti ne vem ... ker na koncu nismo računali konkretnih zneskov ... vem le da ni bilo poceni :)

bi rekla da smo porabili kakih 300.000 sit za 14 dni ... s trajektom in bencinom ... kampingi in vso 'kramo' ki smo jo tam nabavili ... 2 odrasla en otrok.

če začneš jesti zunaj ... se zadeve še podražijo ... mi smo imeli večino hrane sabo ... se pravi še + hrana ki smo jo nabavili tu ...

moraš pa vedeti, da če nisi preveč zahteven lahko svoj budget zmanjšaš na minimum ... z otrokom ga malo težje :)

spiš lahko samo v kampu ... so zelo striktni glede tega ...

če se še kaj spomnim ... ti javim ... B.
Default avatar
2 osebi, 17 dni = 200 000 sit all incllusive - samo nisva nč zunaj jedla ipd, zunaj se pa da spat v avtu, sam greš malo stran od naselji pa je. Članek pa še iščem ampak ne najdem diskete :((.
Default avatar
Hojla
Mi smo bili sicer na Sardiniji, ampak za trajekte je zadeva precej podobna.
Karte smo kupili na internetu (http://www.cosicaferries.com). Poglej za JACKPOT - posebne ponudbe, kjer moraš ponavadi malo prilagoditi datum prihoda in odhoda, je pa karta pol cenejša, kot običajna povratna karta.
Prijetno potovanje,
P.
Default avatar
Letošnje počitnice so me drago stale. 10 dni Korzike in 8 dni Sardinije z prevozi, trajekti, hrana, campingi v avgustu za 2 osebi, me je prišlo kot za 2 osebi 14 dni Maldivi. Potem pa računaj....
Hrane resda nisem imela sabo in je vsake toliko časa padla tudi gostilnica in degustacija vina. Je pa res drago, tudi če kupiš hrano v marketu. Evo...sem našla en račun iz enega puba v Porto Veccio...1 pivo medium in 1 Carolines 8.50 EU. Ti to kaj pove?
Proporočam, da vzameš seboj 50 EU na dan in kakšna kartica bo tudi dobrodošla. Saj na dopust hodimo tudi malo uživat in ne samo preračunavat, koliko je 1 kg kruha pri nas, in koliko drugje.
LP K.
Default avatar
14 dni Korzike, z trajektom, bencinom, campi, ...okroglih 200.000 za dve osebi. Hrana je bila večinoma od doma, pijačo sva vso tam kupovala, tudi kakšno pivo, pa ob večerih obvezno njihova buteljka in siri. V to ceno sta všteta tudi dva izleta z ladjo ( prvi 35 evrov, drugi 80). Nakupila sva tudi kar nekaj njihovih specialitet za domov ( kostanjevo pecivo, kostanjev liker, vina, ...) ter ostale malenkosti ( spominki, CD z njihovo glasbo, knjigo ).Ven res nisva hodila jesti, saj je zelo drago, šla pa sva vseeno na kakšno pijačo, kavico.
Lep pozdrav
P.S.: Ja, pa prepotovala sva celo Korziko okoli in povprek.
Default avatar
Midva sva za vse našteto v prejšnjem postu porabila 800 €. Za trajekt sva dala samo 100 €, tudi če sva karte kupila šele 10 dni pred odhodom. Šla sva z Moby lines, karte kupila preko interneta (corsica ferries bi naju takrat prišel 150 €, AMZS pa 200€).
Drugače pa kot ostali: hrano sva imela v glavnem s sabo, tudi zato, ker so naju vsi strašili, kako da je zanič (je res precej nenavadna za naš okus, zelo močne začimbe), v zadnjih dneh, ko se nama ni več ljubilo kuhat, sva parkrat jedla zunaj. Pa seveda kave, pa vino, pa siri, ki se jim ne moreš upreti, ... Kampi so pa okrog 10 -15 € na noč (avto, šotor, 2 osebi).

Če te še kaj zanima, pa vprašaj...

Lepo načrtovanje in potovanje!
Default avatar
Joj, najlepsa hvala za vse te informacije! Sedaj pa samo se veselo na delo, da se kaj zasluzimo do takrat!!!
Hvala in lep dan vsem!
LP!
Default avatar
Mene zanima kako lahko vso hrano pripelješ s seboj če si v campu. Misliš konzerve za 14 dni, ali sta imela hladilnik.
Default avatar
Tudi sam sem se pravkar vrnil iz desetdnevnega potepanja po Korziki.
Prevozila sva skoraj 2800 km (tja in nazaj, pa počez in po dolgem).

Za podrobnejši opis potovanja in še tople fotografije pa kliknite http://www.celje.tk/viewtopic.php?t=53

Mogoče ti bo kaj koristilo.

LP, Matjaz

PS. Ce komu link ne dela direktno, lahko najde opis potovanja pod: Pretekle aktivnosti/Korzika z motorjem.
Default avatar
Živijo,
mi lahko malo poveš kakšne so cene. Vsi mi grozijo, da je strašansko drago ( hrana, pijača...)

Moderatorji

Potovanja.Over.Net
Potovanja.Over.Net