Nepremičnine

stanovanje za 80000€

Default avatar
Zdravo!

S fantom kupujeva stanovanje v LJ (garsonjero oz. enosobno) v bloku, za 80000€.

Ali ga kdo prodaja?

PROSIM SAMO RESNI!

Hvala!
Default avatar
LJ. CENTER, blizu Resljeve, 23,5 m2, garsonjera, zgrajena l. 1968, adaptirana l. 2006, 4/5 nad., obnovljeno, opremljeno, ima vse kar imajo veliki, predsoba z vgradno omaro, kopalnica z WC, in pralnim strojem, opremljena kuhinja z jedilnico in dnevno sobo, pogled na notranji park, shramba v kleti, souporaba terase, v postopku vpisa v zk, vseljivo takoj, prodamo.
Cena: cca 90.000 EUR (21.567.600 SIT*)

Kontaktni podatki: 031-326-265
Default avatar
@franc lukšič

kako naj par živi na 23,5 m2????????? To je navadna škatla za čevlje. :)
Default avatar
js sem na netu vidla oglas za center lj za 18.000.000 , samo ej ap keltno stanovanje..okna so v višini pločnika...je pa kopalnica na novo urejena...full lepa
Default avatar
heheh....ja te garsonjere so prav smešne :))))))))))))
Default avatar
stanovanje sva kupila - garsonjero sva kasneje čisto odmislila, ker se je ne splača kupovat - na koncu sva pristala v dvosobnem stanovanju za 110000€

LP

TB
Default avatar
TB,

jaz se pa sprašujem, kako si lahko par, ki ima približno 1700 - 2000 Eur neto dohodka na mesec privošči več kot garsonjero? Res me zanima, ker so anuitete katastrofalno velike - recimo, če vzamemo 20 let in 80000 - 110000. Midva sva že čisto obupala, pa ne kupujeva stanovanja v LJ, ampak na Dolenjskem, kjer so sicer cene še malo nižje.
Default avatar
[quote majcikad]TB,

jaz se pa sprašujem, kako si lahko par, ki ima približno 1700 - 2000 Eur neto dohodka na mesec privošči več kot garsonjero? Res me zanima, ker so anuitete katastrofalno velike - recimo, če vzamemo 20 let in 80000 - 110000. Midva sva že čisto obupala, pa ne kupujeva stanovanja v LJ, ampak na Dolenjskem, kjer so sicer cene še malo nižje.[/quote]

10 let varčevanja, potem pa kredit za 10 let?
Default avatar
Poudarek je na mlad par, ki se želi prvič vseliti...
Default avatar
saj zato pa sem napisal najprej varčevanje...v kolikor bi imela kaj kapitala bi lahko prvih 10 let preskočila, mar ne?

kar računaj : 2000 Eur na mesec - mlad par lahko brez težav prihrani 1.000 eur na mesec...ob predvidevanju letnega donosa 6 % (namerno sem vzel bolj konservativno varianto) bosta imela po 10 letih okoli 165.000 Eur ter bosta s kreditom podobne velikosti si lahko kupila srednje veliko rabljeno stanovanje zase in 2 otroka, ok?
Default avatar
Mlad par lahko brez težav prihrani 1000 € na mesec? 10 let pa naj živita kje?

Ti pa živiš malo v oblakih ali pa imaš sam bodisi res solidne prihodke bodisi nič stroškov. Pa še 2 otroka naj bi tačas naštancala... ma daj ti si mi res malo komedianta.
Default avatar
@ejga:

pozabil napisati...

tudi izračun z leti in "mladim parom", ki varčuje 10 let, se mi ne izide. Recimo, da pri 24-tih oba končata fakultete in začneta varčevati prvi dan (že prve plače 1000 € vsak - yeah right!). 24 + 10 = 34. Pri 34 par definitivno ni več mlad par.

Zanemaril si tudi dejstvo, da so partnerice ponavadi leto ali dve mlajše, kar spet malo pokvari tvoj finančni izračun.

P.S.: koliko otrok imaš? Nobenega?
Default avatar
Pozdravljeni,

se strinjam z ostalimi. Oba s fantom sva namreč doštudirala pri 24-ih, dobila redni službi, vendar so tu še drugi stroški. Zaradi oddaljenosti od službe bi se moral vsak voziti približno 60 km na dan, kar pomeni za 120 km porabljenega goriva dnevno, to pa je kar velik strošek. Trudiva se, da bi si službi našla na Dolenjskem, pa saj veste, kakšna je konkurenca.

Sedaj sva stara 26, še vedno živiva vsak na svojem. Kako naj potemtakem mlad par mesečno privarčuje 1000 EUR? Doma je potrebno vedno nekaj primakniti za hrano in ostale stroške. In kje naj dosedaj živiva? Otrok potemtakem naj ne bi imela, saj tudi zanje ne bi bilo denarja...

Pa ne pozabite še druge stroške...

Samo v razmislek, kako težko je danes z našo preljubo državo.

Pozdrav, Maja
Default avatar
[quote Resolver]Mlad par lahko brez težav prihrani 1000 € na mesec? 10 let pa naj živita kje?

Ti pa živiš malo v oblakih ali pa imaš sam bodisi res solidne prihodke bodisi nič stroškov. Pa še 2 otroka naj bi tačas naštancala... ma daj ti si mi res malo komedianta.[/quote]

@ Resolver
Preberi si raje pišeš in kaj komentiraš

-> pri prihodkih 2000 Eur ne more biti pretežko prihraniti 1000 - manjše stanovanje na Dolenjskem pride okoli 200 eur, stroški 150 eur, življenje 500, nepredvideno 150 eur, ok?

-> kaj imajo otroci veze s to temo?...napisal sem samo da bo v 20 letih verjetno par imel 2 otroka ter to tudi vkalkuliral pri nakupu stanovanja

ps. otroci se ne štancajo...
Default avatar
[quote Resolver]@ejga:

pozabil napisati...

tudi izračun z leti in "mladim parom", ki varčuje 10 let, se mi ne izide. Recimo, da pri 24-tih oba končata fakultete in začneta varčevati prvi dan (že prve plače 1000 € vsak - yeah right!). 24 + 10 = 34. Pri 34 par definitivno ni več mlad par.

Zanemaril si tudi dejstvo, da so partnerice ponavadi leto ali dve mlajše, kar spet malo pokvari tvoj finančni izračun.

P.S.: koliko otrok imaš? Nobenega?[/quote]

@ Resolver
Se ti ne zdi Ne misliš da je utopično, da bi mlad par ko doštudira kar takoj lahko prišel do stanopvanja...saj ni še NIČ naredil v življenju za družbo...dosedaj ga je ta le podpirala...

Moj izračun je temeljil na dejanskih podatkih, ki je je majcikad napisala ter temelji da od danes lahko v 20 letih prideta do stanovanja.

Tvoje pisanje je ena sama provokacija...kaj ima veze starostna razlika med majcikod in partnerjem, njuna izobrazba in ne nazadnje moji otroci...predlagam ti da svojo zagrenjenost zadržiš zase...
Default avatar
[quote majcikad]Pozdravljeni,

se strinjam z ostalimi. Oba s fantom sva namreč doštudirala pri 24-ih, dobila redni službi, vendar so tu še drugi stroški. Zaradi oddaljenosti od službe bi se moral vsak voziti približno 60 km na dan, kar pomeni za 120 km porabljenega goriva dnevno, to pa je kar velik strošek. Trudiva se, da bi si službi našla na Dolenjskem, pa saj veste, kakšna je konkurenca.

Sedaj sva stara 26, še vedno živiva vsak na svojem. Kako naj potemtakem mlad par mesečno privarčuje 1000 EUR? Doma je potrebno vedno nekaj primakniti za hrano in ostale stroške. In kje naj dosedaj živiva? Otrok potemtakem naj ne bi imela, saj tudi zanje ne bi bilo denarja...

Pa ne pozabite še druge stroške...

Samo v razmislek, kako težko je danes z našo preljubo državo.

Pozdrav, Maja[/quote]

2 posta više sem napisal kako vidim, da se da prihraniti 1000eur na mesec, verjetno nekaj odtegovanja je, vendar po mojem mnenju še vedno ne toliko da ne bi mogli normalno živeti. Je pa dejstvo, da v kolikor želita živeti vsak na svojem, so tudi stroški toliko višji - se ji opa dca enostavno eliminirati, da se preselita skupaj. (v nasprotnem primeru je tako ali tako vprašanje če je smiselno razmišljati o skupnem stanovanju)

Prevozni stroški tako ali tako povrne delodajalec (če sta zaposlena v redni službi) ter mislim da je na tem mestu govoriti o njih kot stroških nesmiselno (s pametnim planiranjem se da z njimi celo zaslužiti).

Res ne vidim, zakaj bi bilo potrebno porabiti več kot 1000 Eur....primer/izračun, ki sem ga navedel je iz lastnih izkušenj

Seveda pa s stokanjem in udrihanjem čez državo (ki seveda ni nič kriva, morebiti bi lahko kaj olajšala) ne pride ravno daleč.
Default avatar
@ejga:

Kot info: Sam sem že kupil novo stanovanje v Lj (s svojim privarčevanim denarjem in krediti). Izobrazbo imam kar visoko :), otroci pa tudi niso problem. Res ne vem, kje si dobil idejo za mojo zagrenjenost. :D :D Če to ni provokacija, potem ne vem, kaj je.

Tipično slovensko. Misliti se samo na svojo rit, ne pa na kakega soseda, ki mu ne gre tako dobro, kot nam. Po možnosti se ga še zmerja z nesposobnežem in zagrenjencem. :D :D

Z udrihanjem čez državo se ne pride daleč, z udrihanjem čez male ljudi pa tudi ne. Če bo šlo malim ljudem (pre) slabo, bo prej ali slej šlo slabo tudi ostalim.
Default avatar
@Resolver :

ker je tvoj namen očitno le provokacija, ti na hitro odgovorim glede zagrenjenosti potem pa zaključim mojo debato s tabo...citiral bom samo tvoje stavke :

1) Mlad par lahko brez težav prihrani 1000 € na mesec?
2) 10 let pa naj živita kje?
3) Ti pa živiš malo v oblakih
4) ali pa imaš sam bodisi res solidne prihodke bodisi nič stroškov.
5) Pa še 2 otroka naj bi tačas naštancala
6) ma daj ti si mi res malo komedianta.
7) že prve plače 1000 € vsak - yeah right!
8) Pri 34 par definitivno ni več mlad par.
9) Zanemaril si tudi dejstvo, da so partnerice ponavadi leto ali dve mlajše
10) koliko otrok imaš?
11) Nobenega?

Torej v 2 kratkih postih si uspel napisati 11 neumnosti in nobenega konkretnega predloga, vprašnja...iz tega bo vsak lahko sklepal precej o tvojem značaju in obnašanju...
Default avatar
Moj namen NI provokacija!

Kaj je narobe z vsako od teh 11 točk? Si argumentiral? Očitno nisi nič boljši kot sem menda jaz.

"Torej v 2 kratkih postih si uspel napisati 11 neumnosti in nobenega konkretnega predloga, vprašnja...iz tega bo vsak lahko sklepal precej o tvojem značaju in obnašanju..." Kaj je neumnost? Zakaj bi dajal konkretne predloge? Vsak ima svojo pot do uresničitve ciljev. Evangeliziral pa ne bom.

Preveč in prehitro obsojaš.

Namen debat je izmenjava mnenj, prepričevanje, argumentiranje in kontraargumentiranje. Slaba volja in zamere so pa odveč. Se umikam iz debate.
Default avatar
Pozdravljen ejga,

res moraš imeti visok prihodek, midva namreč delava v podjetjih, kjer ne povračajo v celoti potnih stroškov, gorivo pa, verjamem, da veš, koliko stane danes. Se pravi, če dobim mesečno 45 EUR potnih stroškov, dobim toliko goriva za mesec dni? Najbrž je potrebno precej dodati. Največje breme delodajalca je povrnitev potnih stroškov, sploh, če je razdalja daljša. In danes nemalokje v celoti povrnejo vse stroške - povem iz izkušenj z razgovorov.

Otroci pa imajo še kako veliko vlogo pri denarju. Če samo omenim nakup plenic, ki pa niso ravno poceni.

Nočem provokacij na forumu, samo poudarim, kako si naj par kupi stanovanje s takšnimi dohodki, cene stanovanj pa drastično rastejo.

LP, Maja