Kam in kako na počitnice

Odgovarjajo: Potovanja.Over.Net

Južni Tenerifi - Gran Canaria

Default avatar
Živjo.

Odločam se za počitnice na Tenerifih. Malce sem se pozanimala, glede vremena, temperature, lege in naj bi bili Južni Tenerifi najbolj primerni za dopustovanje.

Če je že kdo od vas bil, bom zelo vesela če mi boste povedali svoje izkušnje. Ponudba hotelov je ogromna, zato bi rada o kakšnem hotelu slišala kaj iz prve roke.

Kakšne so kaj plaže?

Enako mnenje me zanima za Gran Canario.

Hvala in LP
Default avatar
Južni del Tenerifov ime dejansko boljše vreme kot severni del; isto velja za Gran Canario. Vendar pa sta oba severna dela lepša, ker nista tako zelo pozidana, nimata velikanskih turističnih kompleksov.

Kakšno je vreme poleti ti ne morem povedati, ker sem bila tam vedno pozno jeseni ali pozimi.Mislim pa, da se tudi poleti morje ne segreje preko 22 ali 23 stopinj. Mi smo se vedno kopali, je pa res, da nismo preveč občutljivi.

O hotelih ti ne bi vedela dosti povedati, ker mi hotel ni pomemben - glavno, da je čisto in da ima soba spodobno kopalnico. Meni, da je vsak s tremi zvezdicami dovolj dober, nekateri pa celo zelo, nepričakovano dobri.

Po mojem mnenju je nujno najeti avto - najem je poceni, gorivo približno tretjino cenejše kot pri nas - in si ogledati cel otok.

Plaže pa - na GC je najbolj fascinantna Mas palomas - sipine, na tenerifih pa je na severu nekaj res lepih črnih plaž, nama z možem pa je bila všeč tudi Las Teresitas.

Lep dopust ti želim,Rosie
Default avatar
Aja, pa pozabila sem napisati, da se je na teh forumih že zelo veliko pisalo o Kanarcih. Najbolj kompetenten se mi zdi nekdo z nickom Peacemaker, ki živi na Tenerifih. Če vtipkaš v iskalnik njegov nick, se ti pokaže kar precej njegovih prispevkov.
Default avatar
@ rosie:

Mislim da sva se mdva pred meseci pogovarjala o moji diplomi: no sporočili so mi da baje že obstaja na netu...

No greš na spletno stran Oddelka za geografijo (Univerza v Ljubljani; FILO FAX)

na levistrani imaš ikono "KNJIŽNICA" in izbereš "katalog pisnih del"... Prikaže se ti iskalnik in ne bo ti težko dobiti diplomske o Tenerifi...

pozdrav
Default avatar
peacemaker,

sem jo že našla pred kakimi 14 dnevi, vendar nisem imela časa, da bi jo prebrala v celoti; vsekakor jo bom prebrala, vendar si moram vzeti čas - do takrat pa lep pozdrav iz slovenije.

rosie
Default avatar
mene pa zanima, kaj vse majo včlanjeno v all inclusive na Kanarskih otokih in kakšne so drugače cene tam ter valuta, s katero lahko plačuješ....prosim za odgovor
Default avatar
tadeja23 je napisal/a:
Kaj ma kdo včlanjen v AI je pa res svetovno vprašanje ? V katalog pogledat pa prebrat - a je tko težko. Ker so Tenerifi v Španiji je valuta; a) pezos
b) juan
c) euro
Default avatar
Pozdravljeni,

mene pa zanima kako je kej z žuranjem na južnih tenerifih?

je kaj mladine,ali bolj starejša populacija?
Default avatar
Živijo,

Tudi mene zanima ali se kaj dogaja in ali je sploh za it tja sredi septembra?

Moji pogoji so: da ni vetrovno in posledično valovito morje in, da se v bližini kaj dogaja. Kam it?
Default avatar
Pozdravljeni,
mene pa zanima kako je kej z žuranjem na južnih tenerifih?
je kaj mladine,ali bolj starejša populacija?

Dogaja se največ v Las Americas ( Veronicas,Starco`s,...).
Večina pa je mladih pijanih Angležev.

Morje je kar precej valovito.
Default avatar
Mi bi sli pa z naso pupo 2,5 radi na sever, pa nimamo ideje o kaksni pametni namestitvi.

IZ SLO je itak utopija, da bi lahko leteli, torej nam ostane Dunaj. Sli bi pa v maju.

Jaz sem ze bila tam na severu in tudi tokrat bi zelela iti na sever in ne na jug, ker tam je meni cisto mimo. Je za vidt, to je pa tut vse.

Na severu je zelo malo ponudbe. Kaksen predlog?
Default avatar
Ola
NAJBOLJŠE POČITNICE NA TENERIFIH!! )

Sem slovenka in zivim in delam na Tenerifih
Ponujamo vam;
STUDIO (2 - 3 osebe) za 7 dni = 400€ na studio za vseh 7 dni
1 SOBNI APARTMA (4 - 5 oseb) za 7 dni = 500€ na apartma za vseh 7 dni

Za vse ostale aktivnosti, katere zelite doziveti smo vam prav tako na voljo..
(Loro park, Siam park, vulkan Teide, Aquapark, katamarani, delfini, La Gomera,...)
Organiziramo lahko tudi partyje, rojstne dneve, skupinske pocitnice,...
...kar vam srce pozeli...
Letalske karte od 150 eur dalje (lahko vam jih tudi pomagamo poiskati).
https://www.facebook.com/pages/Tenerife ... 6367247166
Tenerifejoy na facebook.
Vse dodatne info glede cesarkoli v zvezi Tenerifov na:
mail: [email protected]
telefon: 0034 672/ 903 900

Se vidimo na Tenerifih...
Default avatar
ali je šel kdo na tenerife na blef...ne preko agencije
Default avatar
Jaz ze trikrat - to je cisto enostavno - rezervacija studia oz garsonjere ali apartmana preko neta potem pa na stran Ryanair Treviso/Barcelona in dalje do Tenerife Dobra povezava ob sobotah Na letaliscu najem avta in do apartmana - (Appt 2 sobni plus dnevna TV - kuhinja balkon bazen v Galletas - Costa Silencio 14 dni = 500 € od letalisca 10 km
sobota TREVISO 13:15
BARCELONA 15:10

sobota BARCELONA 21:10
TENERIFE JUG 23:55

v povratku:
sobota TENERIFE S 16:05
BARCELONA 20:35
nedelja BARCELONA 10:50
TREVISO 12:50

za nazaj pa je potrebno enkrat prenocevati v precudoviti prestolnici Katalonije V kolikor zelis kontakt od lastnice stanovanja me lahko kontaktiras preko maila na gradenc afna free pika fr

Moderatorji

Potovanja.Over.Net
Potovanja.Over.Net