Kam in kako na počitnice

Odgovarjajo: Potovanja.Over.Net

Korzika in Sardinja s kolesom.

Default avatar
V drugi polovici septembra nameravam prekolesariti Korziko in Sardinjo. Odhod iz Trsta z Vlakom do Piombina od tam pa s trajektom na Korziko. Potovanje bi trajalo od 10 do 15 dni. Prevozili bi cca 800km. Spanje v kampih in Couch surfing. Zaenkrat sem sam. Vabljeni vsi, ki imate nekaj kondicije in ki vam ni problem na dan prekolesarit najman 100km (ne vsak dan;)
Default avatar
Nisem še bil na nobenem od omenjenih otokok, vendar kolikor sem gledal (sprva tudi planiral Korziko za letos), je tole zame absolutno premalo časa da vidiš, si ogledaš oba otoka. Jaz bi šel na tvojem mestu samo enega, s tem, da bi se na Korziki povzpel na najvišji vrh Monte Cinto itd, itd... Ne vem pa ali je september primeren, meni se nekako bolj dopade mesec junij za Korziko.To je samo moje subjektivno mnenje.

Če pa dosti potuješ, pa lahko še kakšno rečeva in predebatirava po mailu!
Default avatar
A ti bi tudi potoval s kolesom? U bistvu nameravam Korziko samo na hitro prekolesarit v 2 ali 3 dneh. Ob Bastie do Bonifacia ob vzhodni obali. Raje se bom izogibal višjim predelom ker se bojim vzponov s polnim kolesom prtljage, pa še ceste so na Korziki precej ozke in nevarne. Večino poti nameravam prevozit ob obali. Zakaj se ti zdi september neprimeren?
Default avatar
Živjo
morem rečt da se mi tole kr zanimivo bere ni kj, sploh italija mi začne čase postaja vedn bl zanimiva, pa ne ravno zarad kk nej rečem ne ravno zarad njenih lepot in tk naprej :)
glede časa pr men neb biu problem, pa tud glede kilometrine mnde ne :), zanimam me pa kako bi šel do Trsta, do tja tud z vlakom al kk?
pa morda še podatek od kje prihajaš in kolk str
Default avatar
[quote AndrejC]A ti bi tudi potoval s kolesom? U bistvu nameravam Korziko samo na hitro prekolesarit v 2 ali 3 dneh. Ob Bastie do Bonifacia ob vzhodni obali. Raje se bom izogibal višjim predelom ker se bojim vzponov s polnim kolesom prtljage, pa še ceste so na Korziki precej ozke in nevarne. Večino poti nameravam prevozit ob obali. Zakaj se ti zdi september neprimeren?[/quote]

Saj tudi jaz občasno potujem s kolesom! Po moje, da je september deževen, imaš kakšne info? Pejt v Črno goro kolesarit, pa boš videl kako nevarne so ceste!! No, kot sem že rekel, tako kratek čas za Korziko je zame popolen nesmisel....
Default avatar
zivjo. glih sem se vrnil z horvaske s kolesom.tole kar si napisal je zanimivo.kolk stane trajekt pa vlak okvirno?rad pa bi se vrnil do oktobra,zaradi opravk.sel pa bi s punco. sva zmozna prevozit kilometri kar si napisal.lp:)
Default avatar
EVO ME NAZAJ!

Star sem 23 let in iz okolice Sežane, tako da se bom kr spustu s kolesom v Trst. Če nimaš koga da te prpelje, greš na vlak iz Ljubljane v Sežano pa gremo pol skupej dol v Trst.

Šli bi itak zvečjr da se ponoči z vlakom vozimo in smo zjutri v Piombinu in ob 9 imamo trajekt za Bastio, ki mislim da traja slabe 2 uri. Karta za vlak (Trst - Piombino) je v eno smer 50E (brez kolesa, za kolo nč ne piše, ti pa sigurno kej zaračunajo) Trajekt po osebi pa 5E (enosmerna) in isto nč ne piše kolk te kolo stane (motor - 1E). To sem gledu za karte, če bi jih zdej rezerviral po netu, zato je možno da bi ble pol če jih na mestu kupimo kaj dražje, nevem.

Jst imam isto oktobra delo tako, da bi tudi domov pršu. Vprašanje je katerih 15dni v septembru gremo. Kako je blo na Horvaški? :) A dosti potujeta s kolesom? Zame bo to prvič.
Default avatar
bilo je v redu, opatija,cres, lošinj, pula-novigrad.vroče.super za kopat se.nič se ne pokvarilo, pa tud gume smo dali bolj debele.zdaj bom na torbe pripopal kose starega armafleksa, da ni škoda naslanjati.kuhali smo dosti sami,pa tud šli na kašne ribe,pico.štroškov za en teden 150 evrov.spali kdaj v kempih,kdaj pa tud tako.vzponov je tam kar dost,je šlo,mogoče fajn da maš 34 zoba zadaj na zobnikah,punca je zvozila tud s 30,še ena frendica včasih je prišla peš v kak klanec,k je zanjo bilo prvič potovat na tak način.zjutraj smo ponavadi skuhali kavo ali čaj,poejdli kar bilo kruha,sira itd pa peljali gledat in slikat kašno mesto,kjer našli še kašno pekarno ali tržnico.tud siesto majo ponekod kar 12-17.30 tako da na plaži maš cajt se kopat, dokler se ne odpre trgovina.podnevi pa kašna lubenica in pivo,zvečer pa makarone, riž,sardine v konservi itd.najbolj so bili všeč ta mala mesteca na otokih.nad pulo(k naprimer iščeš rimsko mozaiko:),porečem nismo bili kako ful navdušeni.rovinj je super.žal pa je da od barbarige bolj čudne ceste zraven obale.se da pa videti ornitološki rezervat, k ga nikoli ne bi videli če bi šli po asfaltu.s kolesi potuje dost ljudi,švedi,enga iz švice smo spoznali,je že bil pri nas na obiski ko se je vračal iz dubrovnika čez lj.
za korsiko mogoče kje v sredini septembra.a maš kaj opravkov v začetku?maš še kašnega prijatlja,še bolj prijatljico k bi šla?
lp : )
Default avatar
Kolko kilometrov pa ste prevozili vse skupaj? Kolko na dan? A vas je rit kej bolela? A ste imeli kuhalnik? KOliko torb si imel in kje?

Zanima me še koliko ste resni za to potovanje, da se ne preveč trudim iskat drugih sopotnikov, ker sem sam zaenkrat.

A si prijavljen na couchsurfing ali na kaki drugi strani?
A bi šle tudi te tvoje prijateljice? so vljudno vabljene:)

Lp!
Default avatar
Ja, pridni, pridni :)))

Kdaj bi pa šli potem na to potovanje? Začetek septembra? Koliko imate zdej sopotnikov? Koliko ste jim mislili vzet s sabo? Na Korziki so baje v redu kampi, ne pride preveč drago.

sem ti mislila pisat na mail, Andrej, pa zadeva ne dela...

papa
Default avatar
Tolk da veste, če nimate kondicije in niste vajeni vožnje po klancih s polno natovorjenimi bicikli, boste mal trpel.... :-)
Default avatar
... no, ampak vzhodna obala Korzike je dolgcas. Cesta je edina, na kateri lahko peljes (z avtom) 100 km/h (kar pomeni divjanje avtom mimo... ne vem, kako bi ti bilo kaj vsec kolesariti po bivsi Dolenjki, na primer), ce gres pa dol z nje, je pa klanc :) Bila na Korziki 3 tedne, marsikaj prekolesarila, ampak na tisti cesti sem bila le 300m, pa sem je imela dovolj.
Raje sibajte iz Piombina direkt na Sardinijo ali pa vseh 10-15 dni ostanite na Korziki. In iz Bastie startajte proti severu, na Cap Corse, potem preko severne obale na zahodno. Klanci bojo, ampak z malo izogibanja, bi lahko pristali le na kaksnih znosnih 500-800 visinskih na dan.
In uzivajte. September je krasen (in na Sardiniji vroc).
Default avatar
Eko, eko tu je moj mejl; [email protected] Za vse tiste, ki bi me radi osebno kontaktirali.

Jast sem pravkar zvedel da cel september ne delam. Jej! Tako da bi lahko štartali že takoj v začetku septembra lahko že 1. ali pa najkasneje 5.(ali pa po dogovoru če kdo ne more) zvečjr z vlakom it Trsta (iz Lj lahko prideste z vlakom do Sežane od tam pa gremo s kolesom dol v Trst, ki je oddaljen dobrih 5 kilometrov) Z vlakom se vozimo celo noč in zjutraj smo v Piombinu. Ob 9. uri je trajekt iz Piombina v Bastio.

Če pravi "športnica:)" da je vzhodna obala dolgočasasna se lahko gre tudi po zahodni. Nam bo pa vzelo več časa (in energije:). Jast bi vsekakor obiskal tudi Sardinjo maximalno pa bi bil okrog 20dni. Če bi bil kdo majn ali več ni problema ker trajekti vozijo iz ful krajev vsak dan na Apeninski polotok. Tako da se sproti vidi koliko časa bomo okoli.

Moj plan je sledeč:

KORZIKA: Bastia -Bonifacio
SARDINJA: Santa teresa galluro -Alghero - Bosa - Oristano - Iglesias - Cagliari - Tortoli.

Pot je okvirna. Lahko se tudi izognemo kakemu mestu in bolj prometnim cestam. Tisti, ki bi šli se bi prej dobili na kakem sestanku, upoštevalo se bo vse želje in predloge.

Zaenkrat mi ni še nobeden potrdil. Grem pa sigurno, tudi sam.

Lp; vsem dvokolesnikom:)
Default avatar
Zadnja ponudba.

V četrtek zvečer (4.11) najkasneje odpotujem.Sopotnica s katero sva bila že dogovorjena bo verjetno zatajila zaradi nepričakovanih obveznosti v službi. Če koga še zanima naj mi čim prej javi. Kje ste prej tako zagrete duše:)

[email protected]
Default avatar
Na Korziki je trenutno precej vroče, tako da pazi na tekočino. Bojda je hrana in pijača zunaj zelo draga, cene v trgovinah in cene kampov so znosne. Saj tudi mene matra Korzika, ampaj jaz osebno bi jo zastavil čisto drugače, pa seveda brez Sardinije. Pa še to: Zelo pazi, če se boš peljal po vzhodni obali, ceste so ozke, prepadi globoki, vozniki pa "neučakani"!
Default avatar
midva lahk greva šele oktobra, k zdaj mam za zrihtat par stvari.glede km to je bilo okoli 80na dan,da valjda prevoziti več, sam ne da se jih prepričevati več ur kolesarit, tako da najbolj da vzameš kašno knjigo ali pa vsaj napišeš potopis.kuhalnik itak.torbe sem imel 4,vaude, punca 2 zadaj,+sprednji prtljaznik za en majhen šotor in spalko,ji je bilo zadost.tud jaz sem imel večinoma napol prazne torbe, razen k sem dal notr kašno polovico lubenice,pivo,kruh itd.spali pa smo kakor kje, v kampih pa zraven njih da ponucaš tuš.

Moderatorji

Potovanja.Over.Net
Potovanja.Over.Net