Kam in kako na počitnice

Odgovarjajo: Potovanja.Over.Net

Zakaj vam je fajn kampirat?

Default avatar
Tisti, ki kampirate - s čim vas to prepriča, da na tak način preživljate počitnice - zakaj ne greste raje npr. v apartma ali izberete kako drugo možnost.

Sama še nimam takih izkušenj, bi pa rada slišala pluse in minuse od tistih, ki počitnikujete na tak način.

Prijazen pozdrav!
Default avatar
Vprašaj nope. On/ona je pravi naslov.
Default avatar
Mi kampiramo predvsem zaradi otrok, ker je ponavadi kamp ki ga izberemo ob morju, ker radi spimo na svojih blazinah-samonapihljivih, svojih dekah in pouštrih :), no ja malo smo se že razvadili. Predvsem pa kampiramo ker ima najmlajša hudo alergijo in ne moremo računati na hotelsko prehrano,apartma pa mi sploh ne diši...

Vkampu smo svobodni, otroci se spoznavajo z ostalimi...smo cel dan v kopalkah :)...
Default avatar
Ok, resno zdej. Zakaj avtokamp? Ker si lahko natur kolikor se le da. Otroci letajo po kampu cel dan, morje na dohvatu ruke, sence koker hočeš, okoliški paušalisti sami žurerji, ker ponucam max dvojne kopalke in eno majco, isto otroc, ker vsak dan cmarimo ribe in ostalo morsko živež, ker zaspiš pod zvezdami, ker, ker...enostavno to je to.
Default avatar
Nisem-nismo kampirali. Pred skoraj 20 leti, ko so bili otroci še majhni, smo bili par let zaporedoma v kampu. Meni (otrokom sploh) je bilo o.k. Nikoli pa nisem bila zelo navdušena.
Ravno letos pa se je moj mož spomnil, da bi spet ša. Sama. Malo sem skeptična, pozabila sem že tisti "kampnški spirit"...Ne vem, mogoče bo pa fajn!?
Sicer pa hodiva vedno v apartma.To mi je najboljše. Hotelov tudi ne maram,razen za par dni na kakšnem potovanju.
Plusi: si v naravi, ponavadi (če se le da) blizu morja, si cel dan v kopalkah ali kaki priložnostni cunji
Minusi: če je lepo vreme- na wc je treba hodit,isto pod tuš, prat posodo, če je vse to blizu, ni fajn, ker ti vsi hodijo skoraj skozi spaklnico (visiš in slišiš), če je daleč...pa..? galama od sosedov , sliši se več kot 100m , če kdo samo malo močneje spregovori,če so pa žurke...!! če je pa dež, je pa res neprijetno
Default avatar
1. cel dan si zunaj
2. cel dan si v kopalkah
3. ni ga čez ležanje v senčki kampa - pri apartmaju in hotelu nimaš vedno možnosti za to - ob tem da imaš vse na dosegu roke (hrana, pijača...)
4. si povsem neodvisen
5. otroci v kampu vedno najdejo družbo - mi imamo stalno postavljeno prikolico, sosedi so vedno isti, zato je sploh fino
6. uživam v kuhanju zunaj
Default avatar
Meni ni,enkrat sem pa nikoli več.Najhujši dopust v mojem življenju.To ni nobenega udobja,svakojaki mrčes lazi po prikolici,postlje neudobne trde ko hudič majhne ne moreš se obrnit ,slišiš smrčanje iz sosednega šotora,na wece moraš hodit na skupni ,isto tuš,vse z sabo trogat duš za tuširanje pa zobno pasto pa brisačo pa za preobleč pa v tuš kabini sploh nimaš kam odložit brisačo pa cote za preobleč,če te prime sred noči na wece spet hodit do tja skupnih prostorov,da ne rečem kako je vse vmazan se ti kar obrne kdo vse to hodi tja na weece ti moraš pa za njim,zvečer okrog 7 ful gužva na tuših,ko ves folk pride z plaže pa moraš čakat,posodo moraš nosit u lambru isto tja u skupne kopalnice pomivat ,zvečer se ne moreš normalno na teraso usest pa neki spit moraš tam čepet pred prikolco,da te vsi buljo ko hodijo mimo pa vse vidijo isto zjutri ko ješ zajtrk vsi buljo kaj maš za zajtrk,ma katastrofa ti rečem,sem že dost stvari pozabla ,ker je blo dolg nazaj sam nikoli več kempirat to pa za ziher vem.
Default avatar
Zaradi strateške lege kampov, ugodnih cen in vzdušja. Sploh za otroke je mega. Poleg tega sem človek, ki ne mara točnega načrtovanja - res me mori, če moram kaj rezervirat vnaprej in moram it potem točno tisti dan in nič drugače, in tam ostat točno toliko dni in pika.
Mi ne kampiramo klasično, torej da smo nekje 14 dni, ampak se selimo.

Jaz sicer sanjam, da bom nekoč imela avtodom, ker me je strah neurja in se mi zdi pod trdno streho vseeno malo bolj varno. Pa seveda ni postavljanja in razstavljanja ter vlačenja robe iz avta in v avto.
Default avatar
Cene so visoke v primerjavi s cenami povprečnih hotelov. Vsaj Na hrvaškem.
Default avatar
Nikoli več kempiranje je napisal/a:
Joj, jaz tudi nisem za kampiranje. V mladih letih sem bila 2x s kolegicami, ok, takrat drugače na to gledaš, ne predstavljam si pa, da bi šla zdaj z 2 majhnima otrokoma v šotor.
Mogoče spet kdaj na stara leta, če bojo kaj novega pogruntali, do takrat pa - čez komot ga ni. :)
Default avatar
Pa da ne omenjam kaj vse moraš z sabo od doma trogat od posode naprej pa gorilnik pa uso tisto kramo stole pa mizo,posteljino,ma vse kokr maš doma,pa tist majhen hladilnik takoj je povn pa skuhaš komaj kaj na tistem gorilniku ,saj eni majo šporgete sam tud majhne,pa povn iglic u prikolci pa u predprostoru zmeri moraš mest,zvečer povsod galama ne moreš uživat u miru pa tišini.Jaz ti povem,da je najboljš it u hotel,lepo ustaneš nič ne rabiš pospravljat,greš na zajtrk,drugi vse pripravli ti sam poješ pa greš,ne rabiš pospravljat pa pomivat posode,pa vse sorte majo za zajtrk ni da ni,isto za večerjo,poješ pa greš,ne rabiš nič trogat od doma posode in to,sam za oblečt pa kozmetiko.U kempu se ne morš niti zrihtat orenk,vse cunje zmečkane,kje se boš tam fenirala pa šminkala u skupnih tuših ni varjante.Hotel je zakon ti rečem,tud apartmaji mi ne sedejo,ker moraš isto kaj pospravit pa zjutri zajtrk narest pa spet maš za pomivat,tko da hotel je pravi dopust,sej se greš na dopust spočit ne pa da moram kuhat pa pospravljat pol mi je isto kot da doma ostanem.
Default avatar
Hotel, neee! Grozno:vstaneš, na zajtrk, potem greš recimo na plažo-ali kamorkoli) potem nazaj,pa kosilo, pa spet recimo na plažo, pa nazaj, pa na večerjo. Če nimaš sreče, je še hrana slaba !! Hotel, ne! Apatrma pa ja. Tam si sam svoj, nobene naglice, nobene hoje na obroke, skuhaš, lahko greš ven jest, časovno nisi omejen. Kampiranje pa: saj je fajn, a ponavadi galama, gužva, hodit na wc,pod tuš, prat posodo. Če je pa slabo vreme, je pa katastrofa.
Default avatar
Jaz se pa strinjam s tole,ki je proti kempiranju.Kempiranje je za sirotinjo,ki nima denarja za hotel.
Default avatar
vse razen hotela je napisal/a:
Vidiš, kako smo si različni. Sem bila v hotelu, polpenzion. Našla sva neko ugodno varianto, vzela polpenzion in je bilo super. Zjutraj spala do devetih, se počasi popokala na zajtrk, potem čez dan sva počela, kar se nama je ljubilo, zvečer pa lagano na večerjico. Vedno se je dalo najti kaj dobrega. Pa še osebje prijazno. Meni je hotel mega in ne bi šla kampirat, se strinjam z "nikoli več k ...". Pa sploh se mi ne zdi poceni. Sva to nekoč počela s fantom (bivšim) in na koharčku kuhala hrenovke, juhice iz vrečke, kar ni problem jest tri dni, ampak cel teden bi mi pa to šlo na živce. Čez komot ga ni. (za nič kaj več cene kot v kampu)
Default avatar
Tud jaz ne maram je napisal/a:
Punči, dej poglej malo avtomobile v avtokampih, pa čolne, ki jih imajo parkirane po zalivih. Pa ti bo jasn, da si sirota Jerica. Veš, eni ljudje, rabijo(mo) odklop in ne hotelov, ker smo jih siti čez celo leto zaradi takšnih in drugačnih služb. Pa srečno, sirota jerica. Uživaj v svojemu hotelu z jebenimi 3 zvezdicami:)))
Default avatar
Na ceno ne smeš gledat. Če si kamp-fan, boš pač plačal dokaj veliko za malo ugodja. Tudi če si apartma.-fan, plačaš precej več kot za pp v hotelu- Vsak po svoje.
Jaz sem tudi za apartma.
Default avatar
Mi imamo pravo luksuzno izvedbo kampiranja: pavšal, prikolico z jogiji, klimo, satelitsko, internetom, dokaj veliko parcelo, vodo na parceli. Posode in vsa oprema se odpeljejo na začetku sezone, potem vzameš s seboj samo oblačila in kar pač rabiš za sproti.

Zakaj je fajn tako kampirat? Ker lahko spimo, dokler hočemo. Ker imamo v prikolici na naši parceli praviloma večji mir kot v hotelski sobi. Ker jemo kadar hočemo in kar hočemo. Ker se sončimo in počivamo pred prikolico in ne na plaži med vsemi in tako ne nosimo pol trgovine na plažo (na plažo gremo samo, ko se gremo kopat). Ker smo nudisti in je ponudba v apartmajih ali hotelih za nas preskromna :)

Slaba plat je, da pač hodiš v skupne kopalnice (imamo sicer za silo tudi kemični wc) in posodo pomivaš sam :) No, kakšne kače in druga golazen se občasno tudi najde, ampak ta se najde tudi v kakšnih apartmajih. Kaj drugega me ravno ne moti pretirano...
Default avatar
Nisem sirotinja, da si ne bi mogla privoščit hotela. Midva kampirava že enih 15 let, ker nama je tak način počitnic super. Zakaj:
- na dopust ne hodiva za teden ali dva v isti kraj (in ne na Hrvaško), ampak potujeva, seliva se včasih vsak dan, včasih sva dva, tri dni na istem mestu, kot nama je pač všeč
- iskat hotele iz dneva v dan, sploh, da najdeš kaj ugodnega, na primerni lokaciji, s parkiriščem, pa da je prostor, je takole iz dneva v dan težje kot poiskati kamp; rezervirava vnaprej tudi ne, ker nikoli točno ne veva, kdaj bova kje in koliko časa
- če kampiraš, si lahko cel dan zunaj, če si v hotelu in se ti ne leži na plaži ali potepa okoli, greš lahko samo ležat v hotelsko sobo
- v kampu nisi vezan na noben zajtrk/kosilo/večerjo, sam pripraviš in skuhaš, ko se ti zdi, ali graš pa zunaj kaj pojest
- tud v kampu je lahko čisto udobno, če imaš tapravo opremo
- kampi po Evropi so večinoma zrihtani u nulo
- skratka, kampiranje nudi, kar se mene tiče, veliko bolj svobodne počitnice kot če pol leta vnaprej plačaš nek hotel ali apartma in moraš pol bit točno takrat točno tam cel teden ali dva

V hotel greva občasno kam na morje za kak podaljšan vikend in imava po treh dneh polpenzion/plaža variante poln kufer.
Default avatar
Tud jaz ne maram je napisal/a:
mislim da se zelo zelo motiš....če greš v hotel veliko ceneje skozi prideš kot pri kampiranju vsaj na hrvškem
in za enkrat tako kot predhodniki res uzivamo v naravi zato gremo tja in nismo še tako leni da bi mi morali drugi streči...sovrazim prilagajanje drugim in tempo prilagojen njim
če pa imaš otroke pa je sploh nočna mora....ker se nimaš kam dati...če si pa v kampu pa komaj veš da imaš otroke ;))))

smo oboje preizkusili in 100% nikoli več v hotel ali apartma mogoče ko bova sama brez otrok
Default avatar
2x smo bili avgusta v kampu, italijani se derejo cel dan-ponoči najmanj do 24h. Po treh neprespanih nočeh (od 24 do zjutraj so pa smčali 10/h..)..) smo izvedeli, de lahko prijavimo galamo po 22h. Potrpeli smo še en dan in prijavili. Na recepciji so rekli: kaj hočete, oni so glasni. Oni so tujci. Mi smo tudi bili tujci ( na Cresu) !! Avgusta nikoli več! Taljani so glasni, nemerni.

Moderatorji

Potovanja.Over.Net
Potovanja.Over.Net