Ločitev, nezvestoba in ljubezenski nasveti

Odgovarjajo: Boštjan Topovšek, Core Energetics telesni psihoterapevt, Mojster Coach Nevrolingvističnega programiranja • Mirjana Frankovič, transkacijski analitik - psihoterapevtka, doktorandka SFU Dunaj • mag. Irma Hus, specializantka psihoanalitične terapije

Kako spoznati samske ljudi

Default avatar
Pred časom sem že odprla temo o tem kako spoznavati nove ljudi (samske) pa jo bom še enkrat. Govorim pa o starosti nekje 29-40.
Stvar je taka, da imam občutek, da sploh ni več samskih. Tisti, ki pa smo samski pa ostajamo brez družbe, ker poparčkani se družijo s pari, ne s samskimi.
V prvi vrsti bi rada spoznala nekaj samskih ljudi za druženje, predvsem moških, se pravi za širjenje družabnih vezi. Seveda pa bi rada spoznala tudi bodočega partnerja. Ker sem bolj mirne nature, mi spoznavanje nikakor ne gre. Med znanci pa skoraj nimam več samskih ljudi. Če so že samski, so dosti mlajši od mene.
Naštela bom nekaj izkušenj, načinov, ki sem jih preskusila, da bi kaj ljudi spoznala, samo nič uspešnega.

Recimo šla sem sama na kanjoning in rafting. Obakrat sem bila na aktivnosti z ljudmi, ki jih prej nisem poznala. Enkrat nas je bilo 14. Od tega večinoma par ter 3 20-letniki, ki ne samo, da so bili premladi, tudi vsi so omenjali, da imajo punce. Potem rafting: 7 oseb, 3 pari, en najstnik.
Potem sem šla parkrat na spust s kajakom: spet sami pari, enkrat še ena samska punca.
Potem sem šla na potapljaški tečaj: sicer so prevladovali moški, ampak svoje partnerke so imeli doma.
Tečaj tujega jezika: smo bile same ženske. Bolj kot ne s partnerji doma.
Redno plavam, ampak tu nekak ne pride do pogovora, vsak pač plava v svoji progi in se ne meni za druge.
Redno kolesarim. Vse, ki jih srečam pozdravim in to je to. Eni odzdravijo, veliko jih ne odzdravi. Kaj več od pozdrava mi ne uspe.
Potem sem šla parkrat na koncerte: spet pretežno pari in nekaj mladine, nekaj ljudi z otroki. V glavnem kamor sem se obrnila ni bilo interesa za pogovor. Nihče ni kazal volje, da bi se s kom neznanim pogovarjal (recimo v začetku ali v odmoru).
Gledališče: tu je bila pa povprečna starost huda velika. Mojih vrstnikov skoraj ni bilo, moških vrstnikov pa sploh ne.
Kino: pretežno parčki.
Smučanje: tu se mi pa pogosto prislinijo tipi, ki bi že kar nekaj otipavali, vabijo v savne in podobno (le katera bi šla z neznancem v savno?). Le kje so normalni, tak pa nihče ne pristopi.
Skušam najti družbo za recimo tenis, skvoš pa zadeva ne gre in ne gre.
V knjižnici tudi ne vem kako koga ogovorit, da ne bi bilo vsiljivo.
Internetna spoznavanja (kupid, ona-on, badoo...) - pretežno poročeni, če so samski pa sami taki, ki hočejo ali 20 let mlajšo, če pa so že mojih let pa sami taki, ki nimajo nobenih hobijev, ki jim šport ne diši, ki preživijo ves prosti čas ali v lokalih ali pred TV ali na netu. Meni pa taki ljudje niso ravno pri srcu.

Zdaj pa nasveti kaj početi, da bom spoznala kaj novih ljudi, predvsem samskih moških med 29-40 let.
Zdaj recimo v fitnesu kaj veliko šans nimam. Sem bila parkrat pa mi ni všeč, samo zaradi spoznavanja moških pa ne bi hodila v fitnes. Rabim take aktivnosti, ki so mi všeč.
Kako vam drugim uspeva?
Default avatar
Moj predlog, narediti je treba skupnost in določiti datum in prostor ter neko aktivnost, da bi tja zahajali. Nič posebnega, samo druženje, važno, da se tja pride, potem pa se stvari razvijajo naprej. Mora pa biti za izhodišče neka debata,

Lahko kakšno predavanje , po predavanju srečanje.

Lahko pevske vaje po ure, po pol ure srečanje.
itd, dajte predloge,

Primož
*************************************************************************************
www.mgc-bistrica.si

Nihče ni tako bogat, da ne bi koga potreboval in nihče tako reven, da ne bi bil nekomu potreben.
https://www.facebook.com/med.over.net
Default avatar
Jaz sem za :)
Samo ne vse spet le v LJ :(
Default avatar
Primož daj še za nas ( 18-25 ) organiziraj kaj podobnega. Pa pripelji samo punce, jaz bom pa izbiral med njimi, oz. se bodo same potegovale zame.
"No one can make you feel inferior without your consent." - Eleanor Roosevelt.
Default avatar
Sadni, Primož ni mislil, da bi on organiziral, ampak, da se samski organiziramo :)
Default avatar
Primož je napisal/a:
Zato pa lahko odpreš še en forum ali pa katerega izmed obstoječih preimenovati v "Za samske".
Default avatar
http://med.over.net/forum5/list.php?235

Tukaj je že odprt forum za samske, ampak ne vem, kako naj preverjamo posameznike,d a bi dobili res samske na ta forum, jaz vam moram dati dovoljenje, ampak kako naj vem, da je nekdo res samski in ne poročen in samo išče avanturo.

Imate vsak svoj profil, ki ga izpolnite, v njega napišete vaše interese, svoj opis, ki pa bo viden, samo tej skupini, samo še to preverjanje moramo nekako urediti.

primož
*************************************************************************************
www.mgc-bistrica.si

Nihče ni tako bogat, da ne bi koga potreboval in nihče tako reven, da ne bi bil nekomu potreben.
Default avatar
Izhodišče je postavljeno malo čudno. 29-40? Koliko si zdaj stara, bližje 29, ali bližje 40? 29-letnik je sigurno bližje 26-letniku, kot 40-letniku. Nista v istem položaju samska 29-letnica in 40-letnica.

Zakaj ne poskusiš na internetu, če si iz manjšega kraja, kjer ni veliko možnosti spoznavanja? Ona-on, facebook, možnosti je še pa še..

Aja, še to, da kao ni samskih. To je pa smešna izjava. Že če bereš med.over.net vidiš, da je samskih cel kup.
Default avatar
Realno, moj odgovor o iskanju na netu je v mojem prvem postu :). Skoraj na koncu posta.
Ja samskih je veliko, samo ne takih, ki bi živeli tudi v reali. Če jokajo le tu gor, to nič ne pomaga, če nočejo v realo. V reali srečujem le samske ženske. Grem na aktivnosti, ki naj bi bile bolj moške, ampak kaj je tam? Nobenega samskega moškega in kup samskih žensk.
Default avatar
Po vsej verjetnosti bom napisala nekaj, kar ti ne bo všeč oz. se ti ne bo zdelo najbolj uporabno.

To, kar te najbolj moti, to vidiš. Ker si obremenjena s samskostjo in s tem, da ni prave samske družbe, vidiš samo to. V glavi imaš neko fiksno idejo, za kar potrditev najdeš v vsaki situaciji. Ostalih, ki ne padejo v ta kalup, preprosto niti opaziš ne, ker jim ne daš pozornosti. Kot bi imela v glavi nek radar, ki bi lovil samo določene frekvence. Tako ti podzavestno opaziš samo tiste ljudi, ki so zate neprimerni. Če hodiš na športne aktivnosti z namenom koga spoznat, si delaš medvedjo uslugo.

Športat hodi zaradi sebe, ne zaradi drugih. Če želiš nekoga namesko spoznat, imaš za to na voljo dovolj orodij. Omenjaš Kupid, Badoo... tudi tu najdeš samske in available ljudi, samo verjetno ti že v štartu ne potegnejo, so nezanimivi, ali prepočasni ali kaj tretjega. Če bi tvoja teorija (da so na spletnih portalih samo poročeni fukfehtarji) držala vodo, potem ne bi bilo zgodb parov, ki so se spoznali preko njih, potem kolegica kolegice ne bi poznala par, ki se je preko neta spoznal. Osebno poznam vsaj dva para, ki sta se na tak način spoznala in pač furata vezo kot vsak običajni par. To, da se spoznaš preko neta, še ne pomeni, da bo veza kaj dlje zdržala ali da bodo težave manjše, garancije ni za nič. Pomeni samo, da sta se spoznala na drugačen način. Vse ostalo, kar s sabo prinese partnerstvo, pa poteka isto kot pri razmerju, kjer sta se spoznala v živo.

Ergo: naštimaj radar na nesamske in available (niso namreč vsi samski available :) pa boš začela spoznavat tudi takšne. Nesamske pa vzemi za prijatelje - nikoli ne veš, ali ne spoznaš svojega bodočega ravno preko poparčkanih.

Pa tudi to ne drži, da bi se pari družili sami s pari, bi bilo preveč dolgočasno. Malo zamenjaj družbo in ne skenslaj človeka samo zato, ker je zaseden. Druži se z ljudmi, uživaj v času, ki ga nameniš adrenalinskim športom (ker so zgleda nekaj, kar te osrečuje) in še enkrat: zamenjaj antene :)
Default avatar
ronka je napisal/a:
Še eden, ki mu na takšne in podobne načine ne uspeva.

Lp
Default avatar
Še ena, ki bi šla na druženje samskih, če bo kaj iz vsega?
Vendar ne bi omejevala let, saj zakaj pa ne bi bilo dostopno vsem, ki bi radi prišli.

Primož, kdo pa bi predaval ali če bi imeli debato, kako si zamišljaš vse to? O čem pa bi debatirali?

Dajmo samski, kdaj bi prišli in kam predlogi?
Default avatar
Nisva se razumeli. Jaz športam zaradi sebe, ker to rada počnem. Ne grem zato na kolo, da bi ujela moškega :). Jaz sem samo napisala kaj počnem in da pač na teh aktivnostih ne srečujem samskih.
Je pa žal tako, da ljudje, ki so bili prej družba, ko niso več samski, odpikajo nas samske. Ženske se očitno bojijo, da bi jim prevzele partnerje. Moški pa si ne upajo, ker bi bile njihove partnerke ljubosumne. In tako je skoraj vedno. Druženje dokler so samski, potem pa konec. Večina je takih. V končni fazi pa z nesamskim ne bi ravno šla recimo na dopust. Verjetno je logično, da bo šel s svojo punco :).
Na portalih sem že ogromno poskušala. In tu in tam je zrnje, večinoma plevel. Saj še poskušam, ampak, če ni uspeha, ga pač ni.
Jaz bi zamenjala družbo, zato sem postavila vprašanje kako poiskati novo družbo, to je bilo vprašanje kako :)?
Zamenjaj atene ni nič konkretnega :)
ZivelaPomlad je napisal/a:
Default avatar
Torej lahko skupaj naštudirava kako to spremeniti, da bo uspevalo. Imaš mogoče kako idejo? Meni jih že manjka :(.
Lahko bi probala še stvari, ki jih še nisem nikoli počela, ampak saj veš, če po naravi nisi žurer, če ti recimo ples ne diši, je bolj malo verjetno, da najdeš prave ljudi na divjem žuru, na plesu.
Če ti ni do muzejev, je bolj malo verjetno, da bo obiskovanje muzejve obrodilo sadove na tem področju :). Zato hodim tja, kjer mi je fajn.
Mariborčan37 je napisal/a:
Default avatar
predlog je napisal/a:
Jaz lahko pripravim eno urico enega trenitnga, rabite trenirko in pridete na trenitng Aikida, v bistvu je to rekreacija.

O okolici LJ, pa je lahko trening, seveda pa ni to namenjeno trenitngu, ampak druženju, tako bi to naedili enkrat ali dvakrat na mesec, da bi lahko vsi prišli, če pa kdo zrihta dvorano kjerkoli po Sloveniji, pa pridemo tja.

Še vedno pa menim, da starost ni omejena, ampak da se pa ve,da je nekdo samski, pa je dobro, kajti na srečanje lahko pride tudi nekdo, ki ni pa se dela in tako samo išče potencialno "žrtev", neka identifikacija bi morala biti. Zato sem mislil na forum, kjer bi imel vsak dostop, če bi dal svoje podatke, samo meni, drugi ne rabijo vedeti.

Tam se dogovarjamo na srečanjih pa se srečate.

Primož
www.mgc-bistrica.si

Default avatar
Kot že sama priznavaš, ronka, si tule že pisala. Se te spomnim, si imela drug nick. Isto smo ti svetovali miljavžent idej pa si se vsega otepala, nič ni bilo dovolj dobro, vse je imelo nek "feller", da ni delovalo ...

Ja, bo treba res antene zamenjat.
Default avatar
To mi je tolk hecno, da si ena vzame celo stran za spisat in okolišit, dejstvo pa je, da bi si rada dobila tipa. Kakor da je to kaj slabega.
Svetujem ti, da greš lepo po vrsti. če si na portalih se pač postopno dogovarjaš za zmenke. Vzemi jih kot sprostitev, ne kot smrtno resno življenjsko nalogo. Če boš manj zategnjena, bodo bolj zagreti zate.
Kar se družbe tiče pa tudi ne vem, kaj je narobe s samskimi ženskami. Vse lahko počneš brez tipa, samo seksaš bolj težko, če si hetero.
Probaj živet življenje brez tipov, te pa imej samo za seks. Kar naenkrat se bodo hoteli vsi poročiti s teboj.
Default avatar
Portali: to sem že vse sprobala, z večimi sem se že dobila :). TUdi sedaj se še kdaj pa kdaj s kom dobim.
Ja, in tudi počnem vse mogoče stvari, saj sem jih naštela :). Saj nisem rekla, da mi je dolgčas, da nimam kaj počet. Meni je dolgčas po družbi moškega.
Ne razumem: kako naj jih imam le za seks, če nimam nobenega? NIsem omenjala, da si želim tipov, ki bi se želeli poročit z mano :).
bejžnobejž je napisal/a:
Default avatar
Če bi bil možen trening kje na našem koncu bi bilo super. Samo dvorano dobiti je pa druga. Verjetno te zadeve niso poceni. Mogoče poleti zunaj na travniku, to pa ne bi bil problem :). Je pa to odlična ideja.
Primož je napisal/a:
Default avatar
Veš nasvet zamenjat antene pa res ne pomaga :).
ZivelaPomlad je napisal/a:

Moderatorji

Boštjan Topovšek , Core Energetics telesni psihoterapevt, Mojster Coach Nevrolingvističnega programiranja
Bostjan_Topovsek
Mirjana Frankovič , transkacijski analitik - psihoterapevtka, doktorandka SFU Dunaj
MirjanaFrankovic E-posvet
mag. Irma Hus , specializantka psihoanalitične terapije
Irma Hus