Ženski in Moški čvek

dilema: slab plagiat - dobra malomarnost

Default avatar
najbolj "razvpito" magistersko delo v SVN je doživelo oceno sveta FDV: NI plagiat. JE pa malomarnost / šlamparija.

Osebno bi raje videl, da je to magistersko delo "slab" plagiat kot pa "dobra" malomarnost. Vsaj glede na funkcijo, ki jo avtorica dela v tej družbi zaseda.
So pa s tem na FDV uvedli nov akademski naziv: malomarnež/malomarnica (skrajšano mal) ☺

za ilustracijo: ko je tam v 1800+ švedskemu kraljevemu zboru kapnilo, da je njihova kraljeva družina zabluzila, da je degenerirana - so se odločili, in prosili Napoleonovega maršala Jean-Baptista Bernadotta ( http://sl.wikipedia.org/wiki/%C5%A0vedska#Zgodovina ) da postane njihov kralj. ...Še danes so uspešni.
Mi pa imamo "opankarja", "solatarja" ... za botra, eminenco ... malomarnici ☺
To presega "kmečko pamet" ... to je common sence - zdrav razum
-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.--.-.-.-
[sup]"If you want to win you must not lose"[/sup] – [sub]Number One[/sub]
Default avatar
Največja debilnost, ki jo je lahko skupaj spravil ta senat, se skriva v stavku, da so bila takrat (beri leta 2006) drugačna pravila citiranja.
Večina slovenskih fakultet se že dolga desetletja pri navajanju virov v seminarskih, diplomskih, magistrskih in drugih akademskih delih ravna po t.i. čikaških ali harvardskih pravilih citiranja. Razlike so predvsem v tem kako navajaš vir, kje je naveden avtor, kje letnica, s kakšnimi ločili je kaj ločeno itd.
Nobeno pravilo citiranja pa ne določa, da ti vira sploh ni treba imenovat. Zakaj bi bila neka vladna gradiva izjema?
Mogoče bi človek še lahko padel na takšno finto, če bi Bratuškova magistrirala recimo pred dvajsetimi leti. Nekaj let nazaj pa zagotovo ni bilo kakšnih bistveno drugačnih pravil glede tega. Je pa res, da ni bilo programov za ugotavljanje podobnosti. Ampak to nima nobene zveze s pravili citiranja. Če bi obstajal interes, bi danes lahko tudi vsa stara diplomska, magistrska in doktorska dela pregledali s temi programi. In odgovornost teh avtorjev, tudi kazenska, ni nič drugačna kot odgovornost avtorjev, ki svoje naloge pišejo v letu 2013.
Mogoče pa obstaja interes, da se kaj preveč ne brska po preteklosti. Da ne spravimo v zadrego še kakšnega uglednega magistra ali doktorja.

Ampak ne glede na vse je tista magistrska naloga bolj podobna diplomski nalogi. Diplomska naloga ni znanstveno delo, magistrska pa je. Delo, katerega 5% sploh ni citiranega, kdo ve koliko pa je še legalno citiranega, res ne more biti znanstveno.
“Statistics are like a bikini. What they reveal is suggestive, but what they conceal is vital.”
Default avatar
Roko na srce, ga. plagiatorškova ni nekaj, kar bi v sebi nosilo zrna znanosti, kaj šele smisel za citiranje, legalnost, plonkiči jo vedno spremljajo, zakaj bi bilo pred njenim premierstvom drugače?
Default avatar
Zeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeh!
NE RABIM POTRDILA, DA SEM NEUMEN, IMAM POTRDILO O DRŽAVLJANSTVU!
Default avatar
Dragi moji, ne skrbite, dokler ne bo zmanjkalo papirja za plonkce.....:))
Default avatar
NM-3w je napisal/a:
Tip je bil vsaj general. Pri nas bi pa nekateri želeli za kralja imeti kar bivšega kaplarja jugovojske.
Default avatar
FDV je nacionalna katastrofa.
Default avatar
NM-3w je napisal/a:
Magistrsko delo AB še zdaleč ni najbolj razvpito; je bilo še kar nekaj hujših primerov.:)

Seveda, da ni plagiat, saj si ni prisvojila drugega avtorskega dela; v tem delu, kjer ni navedla vira, je sama sodelovala, tako da ... lepo bi sicer bilo če bi navedla soavtorje, ni pa nujno .:)

Sicer pa tople vode ne more noben več odkrit, ker so jo že davno drugi pred nami.:)))

p.s.
Mi je pa luštna ta naša predsednica :)
Default avatar
... še dodajam, ker sem najvažnejše pozabila: pa moža (no partnerja) ima tudi fejst (je po mojem okusu) :))
Default avatar
Bibita_Melita je napisal/a:
Nekdo, ki je na tako pomembni funkciji , pa da je šlampast, da ne upošteva jasnih pravil - bo enak pri vodenju države! No, glavno pa je, da je "luštna", ker je simpatičnost merilo za kompetentnost? Jah, figo....
Mojega hudiča sem prodal svoji duši.
Default avatar
matjazko je napisal/a:
To o merilu si ti rekel, ne jaz.:) Če si enkrat oz. na določeni stvari šlampast, še ne pomeni, da boš večno tak .... no, če po sebi sodim :)
Default avatar
Boom je napisal/a:

maršal!! in to ne po "zvanju" kot JBT - ampak po zaslugag, ... kar je pač vejalo takrat ☺
Default avatar
matjazko je napisal/a:

Sine I.N.R.I. res si zaman umrl na križu ☻
še najbolj navadna delovna, za plug vleči kobila ima bolj "žensko" hojo, se nosi, poteze, ... šejka ... ☺
Default avatar
skratka - namesto dobrega plagiata (J.J. -> Blair) --- imamo šlampasto predsednico vlade.
Default avatar
NM-3w je napisal/a:
Moram tu priznati, da je to tvoja menda edina tema, ki ima neko izvirno idejo oz vsaj zanimive izpeljave se da potegniti iz nje, celo pisanje je na zate na izjemno visokem nivoju :) :)

pa vendar... a bi se dalo, da majčkeno pošpegaš v slovensko slovnico, da kakšnih subtilnejših bralcev ne bodo bolele oči, ko moramo čitati magisterski, ministerstvo etc ccccc cccccc :) :)

Koda: Izberi vse

"Nekoč bo lepo,
ko blazni bomo ob ognjih čepeli
in bomo odprte rane imeli-
takrat bo lepo..."[/i]
[sup]france balantič [/sup]
Default avatar
katenjka je napisal/a:
Ni še prišel do M, sedaj je pri K, v bistvo je že bolj pri koncu tem kjer piše kur*c....... Sedaj to ponavlja :D
Ne govoriš ničesar, o čemer je vredno govoriti, če s tem nikogar ne vznemiriš.
(Galvin K.)
Default avatar
katenjka je napisal/a:
le kako, da me ne preseneča, da napišeš brezvezni post, namesto, da bi komentirala "poit" objavice ☻
aja ... to je pač tvoj domet - na.dr.kan.ost nekih pravil.
Default avatar
Kot kaže imamo tisti, ki smo pošteno diplomirali, vse prav citirali, slabo plačane službe. Tisti, ki pa so kopirali, bili malomarni (citiranje se učiš v prvem letniku dodiplomskega študija in redno obnavljaš tekom študija in pri diplomski mora biti vse tipi topi, na podiplomcu pa sploh ni vprašanje, da kaj takega ne znaš) nas pa vodijo.
Bolj si goljufiv, bolj kopiraš brez citiranja, bolj malamarno napišeš delo, boljšo plačo imaš. Tako je videt pri nas.
Takih malomarnostni si pri nas nismo smeli dovoliti v seminarskih nalogah, v diplomskih sploh ne, magisterij pa disertacija pa sploh nikakor ne.
Le kaki so mentorji, da to vse požegnajo? Očitno so eni faksi res gnili.
Default avatar
NM-3w je napisal/a:
Hja ni šlo brez, a ne :)
No jaz nisem nadrkana, pač imam občutek za jezik, kaj pač morem, blagoslov in prekletstvo...ti mutec! hehe

Sicer pa nimam česa komentirat, sam si napisal zaključek. Nekateri se pač iz analitično logičnih principov premeknejo v pavšalizem oz površnost in naprej delujejo po liniji najmanjšega odpora... tudi tebi to ni tuje... v svojem naslednjem postu boš morda pisal o oktoberski revoluciji v rusiji hehe

Koda: Izberi vse

"Nekoč bo lepo,
ko blazni bomo ob ognjih čepeli
in bomo odprte rane imeli-
takrat bo lepo..."[/i]
[sup]france balantič [/sup]
Default avatar
Katenjka, vzburjaš me s svojo razgledanostjo :P
"No one can make you feel inferior without your consent." - Eleanor Roosevelt.