Ženski in Moški čvek

Ljubosumje

Default avatar
Kaj je ljubosumje?

Ljubosumje je čustvo, ki se odraža v negativnih mislih in občutkih. Ti temeljijo na negotovosti in strahu pred izgubo ljubezni osebe, ki nam je pomembna. Ljubosumje je sestavljeno čustvo in pogosto sestoji iz jeze, žalosti in gnusa.

Kako ste kaj s tem? Dihate komu za ovratnik???
Default avatar
Včasih ženske hočete, da je moški malo ljubosumen, da s tem pokaže, da mu ni vseeno.
Default avatar
Kar pa še vedno ne pomeni, da jim moraš ustrežt :)
"No one can make you feel inferior without your consent." - Eleanor Roosevelt.
Default avatar
Robi... je napisal/a:
Jap, to je glavni problem tradicionalistov.

Cel čas razmišljate, kaj ženske hočejo....Prilagajanje naprej in nazaj temu, kaj ženska hoče.
Default avatar
Kako se pa poimenuje, ko avanturist raziskuje, kako ženska razmišlja, kaj želi (slišat) in se ji potem prilagodi, hohoho, tako da ji v celofan zavije vse, kar hoče on? :))))) Morda zavajanje za višje cilje?
Default avatar
lucky me je napisal/a:
...erekcija ;)
Ne govoriš ničesar, o čemer je vredno govoriti, če s tem nikogar ne vznemiriš.
(Galvin K.)
Default avatar
On_ je napisal/a:
lolz :P
..............................................................................................
''Your time is the greatest gift you can give to someone.''
- Rick Warren
Default avatar
Goldfish je napisal/a:
Torej, če drugi niso ljubosumni, nekaj ne delam prav ? :) No, fajn.
Default avatar
lucky me je napisal/a:
Itak. :)
Pri avanturah se najdeta dve popolni osebi, ki brez prilagajanja drug drugemu zadovoljita želje in sta srečna v trenutkih, ki jih preživljata skupaj :)
[quote=""Special edition""]
Jap, to je glavni problem tradicionalistov.

Cel čas razmišljate, kaj ženske hočejo....Prilagajanje naprej in nazaj temu, kaj ženska hoče.
[/quote]
Seveda..V vseh njenih željah ji ustrežem. :)))))
Default avatar
Special edition je napisal/a:
Včasih so čarovnice preganjali , ti bi pa rad "tradicionaliste"? Takšni tudi morajo živeti, saj nismo uniformna družba. :D
Mojega hudiča sem prodal svoji duši.
Default avatar
Kleopatra_ je napisal/a:
Ko si starejši, spoznaš, da je ljubosumje nepotrebno. Vsaka ženska mora biti pripravljena tudi na to, da bo izvedela, da jo je partner prevaral, vendar se ne sme tega vnaprej bati in travmirati. Mnogo moških bi varalo, ampak jih njihove potencialne "žrtve" ne želijo za spolne partnerje. Če je moški vpliven na določenem področju, potem obstaja velika verjetnost, da ne bo zvest svoji ženi. Preveč je "sponzoruš" na svetu, ki rabijo financerja za svoje zapravljive pohode.

Če pa ima ženska partnerja, ki ji po vseh možnih skušnjavah ostane zvest (torej ne gre za primere, ko bi on želel, pa druga ženska noče, temveč za obratne primere), potem je srečnica. In taka ženska je tudi dobra partnerica, v vseh pogledih.

Ljubosumje tako nima smisla. Če moški želi oditi, bo odšel. Problem je, ko želi ostati v vezi, pa ga namaka drugje. To štejem za norčevanje iz partnerice.

Tega ni napisal Spider, ampak antilopa, čeprav vas bo ta zapis presenetil. :)))
Default avatar
matjazko je napisal/a:
Tudi jaz ne razumem, zakaj Spider ne mara moških, ki mu dejansko ne delajo nobene konkurence. :)))
Default avatar
antilopa je napisal/a:
Ne mara nikogar, še sebe ne.
Default avatar
antilopa je napisal/a:

Bravo Antilopa! Zelo lepo napisano - odgovor odrasle ženske. Se popolnoma strinjam s tabo.
Default avatar
antilopa je napisal/a:
Antilopa, ljubosumje nima smisla. :)
Mojega hudiča sem prodal svoji duši.
Default avatar
Popravek - ljubosumje je nesmiselno. :)) Zanesla so me čustva, hehe.
Default avatar
Antilopa je napisal/a:
Lahko bi bila srečnica, če bi znala to ceniti in če ji zvestoba res nekaj pomeni. Lahko pa takšna "srečnica" potem sama prevara partnerja. :)
Predvidevam, da si pisala zase in bi ti bila srečnica, če bi imela takšnega, ker imaš podobne vrednote.
Default avatar
40-tka je napisal/a:
Ne strinjam se, da bi morala vsaka ženska biti pripravljena tudi na to, da jo bo njen partner prevaral. Zakaj bi v odnos vstopal s to mislijo? Torej si že na začetku lahko rečem, da nikoli ne morem biti dovolj dobra in obstaja velika verjetnost, da me moški prevara. To je absurd in ponižujoča misel. V odnos vstopam z mislijo, da me partner ne bo nikoli prevaral oz. se s tem sploh ne ukvarjam, ker verjamem v ljubezen. Kaj bo, če bo...popoln nesmisel se je pripravljati že pred samim dogodkom. S tem celo nezavedno vzpodbujaš, da se to celo lahko zgodi. Prav privabljaš scene ljubosumja. V odnos greš, ker verjameš v to ljubezen, njeno trajnost in sploh ne razmišljaš o minljivosti. Če pa že pomisliš na to, da si prevaran, te to normalno navdaja s strahom, ker veš da ni več poti nazaj. Zakaj bi se že danes psihično pripravila na konec? Imam se preveč rada, da bi sploh razmišljala o skrajnem koncu. V odnosu rasteš, se s partnerjem dopolnjuješ in podobno...zakaj bi se morala sploh ubadati s tem, kaj se bo zgodilo skoraj z zagotovostjo, ker moški razmišljajo s spodnjo glavo?

Če bi me partner prevaral...naj izvoli in v tistem trenutku lahko, kar gre. Ampak razhod bi se zgodil že veliko prej, varanje je že posledica. Pri zdravem partnerstvu ni ljubosumja, ker imata dva razčiščene stvari in vesta zakaj sta skupaj.
Default avatar
Goldfish je napisal/a:
Sicer se načeloma strinjam s tem kar si napisala.... Pa vendar..... itak nisi (objektivno'' najbolša... ker imajo druge ali boljši stas ali boljši glas, boljše skillse ali več denarja....

vprašanje je če lahko tvoj moški (s katerim si v zvezi) to dobi.....

Dokazano je da moški ko varajo ni nujno da varajo z boljšo.... ampak varajo PREDVSEM zaradi adrenalina..... kar je prepovedano je slajše so nekoč dejali.... tako da to da moški vara ne pomeni da ti(ženske) nisi dovolj dobra ampak da pač moškemu primanjkuje adrenalina ki pa ga praktično nobena ženska ne zmore dat.... vsaj ne v obliki ''prepovedanega adrenalina''

To je vse!

Se pa strinjam da je varanje lahko tudi posledica tega da nekaj ne štima ni pa to pogoj!
..............................................................................................
''Your time is the greatest gift you can give to someone.''
- Rick Warren