Prehrana in kulinarika

Vaša najljubša omaka za testenine je?

Default avatar
Katera je vaša najljubša omaka za testenine?
Default avatar
pesto genovese
Default avatar
Ufff... recimo z jurčki.
Default avatar
Zame je BOLOGNESE najboljša!!! To bi jedla vsak drugi dan:)))
Default avatar
S škampi, školjkami, carnonara. Najraje jih naredim sama.
Default avatar
Domači golaž. Vse ostalo, kar je že pripravljeno, je zanič in tudi polno konzervansov
Default avatar
njam njam je napisal/a:
Uh, tudi meni, mmmm! :)
Default avatar
Bolonjska. Al pa tuna s pradiznikovo omako in sirom.
Default avatar
kreta je napisal/a:
Enako.
Default avatar
Danes sem za kosilo naredila bolognes z omako - otroci so vzeli po 2 dodatka, zmanjkalo vse. V zadnjem letu sem odkrila zmagoviti recept za bolognes, da je za prste oblizat :)

Drugače pa imam jaz pašto rada na vse načine. Omake pa z bučkami, mesom, paradižnikom in baziliko, zelenjavo....ni da ni. Edino kar ne prenesem so smetane v omaki.
Default avatar
Paradižnikova. Z olivami, česnom in svežo baziliko.
Default avatar
no pa napiši recepet za to super boloneze omako
Default avatar
BARILLA BOLONESE
Default avatar
otis je napisal/a:
Meni je boljša hoferjeva, pa vsaj pol cenejša. Domača pa itak zmaga. :-)
Default avatar
Jajčevci + gorgonzola ali
pesto g. + posušeni paradižniki v olivnem olju + pinjole
Default avatar
Meni iz topljenega sira z gorgonzolo in nekaj dodanega mleka.
Default avatar
kreta je napisal/a:
Ja pa ja de.
Default avatar
Težko rečem, katera je absolutna zmagovalka, ker gre to po obdobjih in letnih časih.

Trenutno je to omaka, ki jo naredim iz svežih in surovih paradižnikov, česna, bazilike, masla in parmezana, pa nisem presnojeda drugače. Ampak v dobi svežih zrelih paradižnikov mi je ta the best.

Sveže in res res zrele paradižnike olupim, narežem na kose, nasekljam česen, natržem svežo bazilko, tole vse dam v skledo skupaj s kosom masla, skuhano pašto odcedim in še vrelo vržem v skledo skupaj z ostalim, začnem mešati in vmes dodam še nariban parmezan (ali grana).

Po obdobjih si sledijo še
a) paradižnikova omaka z olivami (omako naredim iz naše domače šalše, olive kupim zelene in črne ter narežem preden zamešam pašto z omako)
b) puttanesca - na olju prepražim česen, kapre, feferonček, črne olive, inčune, dodam paradižnik na kocke, malce peteršilja
d) amatriciana - čebula, panceta, feferon, paradižnik
e) morski sadeži - ne naredim na rdeče, pač pa "na belo" (dam malo smetane za kuhanje)
f) pašta s tuno brez nič drugega
g) carbonara

daleč potem pride ragu' ali golaž, ampak res zelo daleč.
Default avatar
Uf, za čez špagete mi je absolutna zmagovalka Barillina paradižnikova z baziliko. Z veliiko skledo solate :F

Hitra, enostavna in okusna mi je tudi omaka iz kisle smetane, tune in različnih začimb, ki so na voljo. V restavraciji mi je dobra tudi carbonara, ampak mora biti res dobro pripravljena :)